سه‌شنبه, 5 مهر 1401
مشروح خبر :: برگزاری جلسه ویژه صیانت از منابع آبی شهرستان ورامین

برگزاری جلسه ویژه صیانت از منابع آبی شهرستان ورامین

جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان ورامین با هدف اطلاع رسانی و صیانت از منابع آبی در فرمانداری شهرستان پیشوا برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، در این جلسه که با حضور فرماندار شهرستان پیشوا، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران، معاون حفاظت و بهره برداری شرکت، مدیر امور منابع آب ورامین و مسئولین شهرستان پیشوا تشکیل شد، "یوسف رضا پور" مدیر عامل شرکت در خصوص وضعیت بحرانی و میزان افت شدید مخازن آب های زیرزمینی دشت های شهرستان ورامین هشدار داد و درخصوص مدیریت مصرف بهینه راهکایی ارائه داد.

رضا پور با اشاره به کاهش میزان نزولات جوی طی سال آبی جاری و مقایسه آن با سال گذشته و میانگین بلند مدت، گفت: در سال جاری بدلیل کاهش میزان بارندگی ها لزوم برنامه ریزی و صیانت و مراقبت و مدیریت منابع آب شرب و کشاورزی بیش از گذشته احساس می شود.

وی در ادامه یادآور شد: با توجه به بحران آب و لزوم صیانت از منابع آبی، همه مسئولان باید توجه ویژه ای به برخورد قاطع با متخلفان و معرفی آنان به دستگاه قضایی داشته داشتند.
رضا پور  با تأکید بر آگاهی بخشی به مردم جهت صرفه جویی در مصرف آب، تصریح کرد: باید فرهنگ صحیح مصرف منابع آب به مردم آموزش داده شده تا آنان حداکثر همکاری را با ما داشته باشند.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران، خاطر نشان کرد: صیانت از منابع آب های زیر زمینی و برخورد با حفر چاه های غیر مجاز، با توجه به اهمیتی که در جلوگیری از تشدید افت آب‌های زیر زمینی و کاهش منابع آبی و ایجاد فروچاله ها و فرونشست زمین دارد بسیار حائز اهمیت است و لذا نظارت برروی چاه های غیر مجاز واقع در حریم چاه های تامین کننده آب شرب و انسداد چاه های غیر مجاز باید در اولویت کارهای این امور قرار گیرد.

در ادامه، تعدادی از کشاورزان به طرح مشکلات خود پرداختندکه مباحث مطروحه توسط معاون حفاظت و بهره برداری شرکت بررسی شد.

گفتنی است پس از اتمام جلسه، اعضای حاضر در جلسه بازدید میدانی از مزرعه گلخانه ای شهرستان پیشوا به عمل آوردند.

کد خبر: 52559
  تاریخ خبر : 1400/03/22
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/03/22
 شیخ الاسلامی
 221