سه‌شنبه, 5 مرداد 1400
مشروح خبر :: تاکید بر اهمیت پروژه های تغذیه مصنوعی فردیس و دشت هشتگرد نظر آباد

تاکید بر اهمیت پروژه های تغذیه مصنوعی فردیس و دشت هشتگرد نظر آباد

مدیر طرحهای منابع آب سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن بازدید از پروژه های آب رسانی و تغذیه مصنوعی استان البرز ، بر نقش و اهمیت این دو پروژه در استان البرز تاکید کرد

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، در این بازدید گفت: پروژه های تغذیه مصنوعی فردیس و دشت هشتگرد در نظرآباد از پروژه های حیاتی این استان هستند و می توانند در این شرایط کم آبی کمک بزرگی به آبخوانهای فردیس و هشتگرد و نظرآباد نمایند.

 به گفته ی نجفیان مطالعات این طرحها به علت برداشت بیش از حد توان آبدهی آبخوانهای هشتگرد و فردیس درسال های اخیر افت سریع سطح آب و بیلان منفی حفره های آب زیرزمینی به سبب گسترش روز افزون فعالیتهای کشاورزی و باغداری از یکسو و فعالیتهای صنعتی و کارگاهی و توسعه وسکنی گزینی همراه با ازدیاد جمعیت از سوی دیگر و به تبع آن نیاز چشمگیر به آب  است .

 وی افزود:هدف از اجرای دو پروژه بزرگ تغذیه مصنوعی دشتهای هشتگرد و نظرآباد و فردیس، تغذیه مصنوعی آب زیرزمینی دشت هشتگرد به میزان 12/5 میلیون مترمکعب در سال و تغذیه مصنوعی فردیس 75 میلیون متر مکعب در سال می باشد.

مهندس سبزی در این بازدید از این پروژه ها و نیز پیشترفت فیزیکی پروژه ها را چشم اندازی عالی و ایده آل در جهت آبادانی و تحقق اهداف توسعه ای آب استان عنوان کرد.

سبزی ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت فیزیکی پروژه های مذکور  اعلام کرد: الحمداله شاهد پیشرفت فیزیکی این پروژه ها هستیم و ما نیز به جد پیگیر حل مسائل مالی پروژه ها خواهیم بود 

کد خبر: 52642
  تاریخ خبر : 1400/03/26
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/03/27
 عباس کیخایی
 61
  ثبت دیدگاه