سه‌شنبه, 5 مرداد 1400
مشروح خبر :: برداشت آب در فاصله سد چم طاق تا چم آسمان 46 درصد کاهش یافت

برداشت آب در فاصله سد چم طاق تا چم آسمان 46 درصد کاهش یافت

سرپرست معاونت حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای اصفهان با اعلام خبر کاهش 46 درصدی برداشت آب در فاصله سد چم طاق تا چم آسمان در استان، گفت: با همراهی و همکاری تمام ذینفعان در بالادست و اقدامات مجدانه شرکت آب منطقه ای اصفهان این کاهش برداشت عملی شده اما اگر در کل مسیر بالادست این کنترل و نظم برداشت انجام نگیرد، کاهش مصرف پایدار نخواهد بود.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، محمود چیتیان افزود: در حال حاضر ذخیره سد زاینده رود 444 میلیون مترمکعب است و 69 درصد سد خالی است.

سرپرست معاونت حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای اصفهان، اظهار کرد: در حال حاضر ورودی سد زاینده رود 23 و خروجی آن 26 مترمکعب بر ثانیه است. وی گفت: میزان بارشهای تجمعی در سال گذشته 820 میلیمتر است که نسبت به سال گذشته و متوسط بلندمدت به ترتیب 30 و 39 درصد کاهش وجود داشته است. چیتیان با بیان این که پیش بینی بارش ها کمتر از نرمال است، افزود: بارش در سه ماه آتی در برخی از استانها کمتر از نرمال و برای زمستان نیز در همه ی استان ها کمتر از نرمال خواهد بود.

در این جلسه هم چنین معاون دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اصفهان با تأکید بر این که نظارت ها بر برداشت ها در طول رودخانه با جدیت صورت گیرد، خواستار اقدامات اجرایی در خصوص وضعیت پساب و قراردادهای آن شد. 

کد خبر: 52712
  تاریخ خبر : 1400/03/31
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/03/31
 پرستو ایران پور
 53
  ثبت دیدگاه