سه‌شنبه, 5 مرداد 1400
مشروح خبر :: از برداشت بیش از 49هزار مترمکعب آب جلوگیری شد

از برداشت بیش از 49هزار مترمکعب آب جلوگیری شد

سرپرست امور منابع آب تهران گفت: در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی طی یک هفته کاری با انسداد 4 حلقه چاه غیر مجاز از خروج بیش از 49 هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، "راما حبیبی" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش واحد بازرسی و نظارت و کارشناسان حقوقی با اخذ دستور قضایی طی یک هفته کاری، 4 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع با دبی 2.5 لیتر بر ثانیه و عمق 287 متر،  پر و مسدود شد.

وی با بیان اینکه طی مدت یاد شده در بخش آب های سطحی 13 مورد بررسی تصرفات غیرمجاز رودخانه ها و در بخش آب های زیرزمینی 3 مورد چاه غیرمجاز شناسایی و اخطاریه آن نیز صادر گردید، تصریح کرد: با هدف مدیریت و کنترل میزان مصرف آب چاه های مجاز و با پیگیری واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 4 دستگاه کنتور حجمی و هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام گردید.

حبیبی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ با دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

سرپرست امور منابع آب تهران در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 52747
  تاریخ خبر : 1400/04/01
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/04/01
 شیخ الاسلامی
 75
  ثبت دیدگاه