سه‌شنبه, 5 مرداد 1400
مشروح خبر :: جلوگیری از برداشت غیر مجاز بیش از هزار متر مکعب آب از آبخوان های شهرستان اسلامشهر

جلوگیری از برداشت غیر مجاز بیش از هزار متر مکعب آب از آبخوان های شهرستان اسلامشهر

مدیر امور منابع آب شهرستان اسلامشهر از انسداد دو حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از برداشت هزار و 530 متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش شبکه حبری آب ایران ، "عبدالکریم خلجی" با اعلام این مطلب، اظهار کرد: با تلاش اکیپ بازرسی و نظارت امور منابع آب اسلامشهر و با هدف صیانت از منابع آب های زیرزمینی در سطح شهرستان، 2 حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 29 متر پر و مسدود شد.

خلجی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 1530 متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی دشت جلوگیری شد .

وی در ادامه افزود: فرونشست جزو خطراتی است که در پی برداشت های غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی اتفاق می افتد و همه تلاش ها و برنامه ریزی ها در جهت حفاظت و صیانت از منابع آب و همچنین جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان های منطقه است.

مدیر امور منابع آب اسلامشهر در پایان خاطر نشان کرد: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 

 

 

کد خبر: 52749
  تاریخ خبر : 1400/04/01
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/04/01
 شیخ الاسلامی
 60
  ثبت دیدگاه