سه‌شنبه, 5 مرداد 1400
مشروح خبر :: تأکید بر مدیریت مصرف، مهمترین رویکرد هفته صرفه جویی آب و برق

به بهانه آغاز هفته صرفه جویی در مصرف آب و برق؛

تأکید بر مدیریت مصرف، مهمترین رویکرد هفته صرفه جویی آب و برق

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مرکزی گفت: نزدیک به سه دهه است که متولیان بخش آب کشورنخستین هفته تیرماه، همزمان با آغازین روزهای فصل تابستان و شروع گرمای هوا و نیاز بیشتر مردم به در اختیار داشتن آب پایدار را به نام هفته صرفه جویی در مصرف آب نامگذاری کرده اند تا طی آن مدیریت مصرف آب به طور جدی تر مدنظر قرار گیرد.

 به گزارش شبکه خبری آب ایران ،  عزت اله آمره ای افزود: نامگذاری هفته ای به نام صرفه جویی در مصرف آب بیشتر تلاش دارد تا فرهنگ صحیح استفاده از این کمیاب ترین عنصر هستی را در کشورمان نهادینه کرده و جامعه را نسبت به حفظ ارزش آب حساس تر از گذشته کند.

 آمره ای خاطرنشان کرد: با اقدام خوبی که دست اندرکاران حوزه آب و برق کشورانجام دادند و اختصاص هفته ای به نام هفته صرفه جویی در مصرف آب و برق، تمام نگاه ها و توجهات در این هفته  در کشور به موضوع آب و برق جلب و جذب می شود و قشرهای مختلف جامعه در طول این هفته از طریق برنامه ها و فعالیت های فرهنگی و آموزشی شرکت های تابعه وزارت نیرو در سراسر کشور با حساسیت ها و دغدغه های بخش آب و برق آشنا می شوند و در فراخوانی عمومی، به گام نهادن در مسیربهینه سازی و مدیریت مصرف دعوت می شوند.

 وی ادامه داد: امسال هفته صرفه جویی در مصرف آب از یک خصوصیت ویژه ای نسبت به دو سال قبل تر برخوردار است و این خصوصیت آن است که از ابتدای سال آبی جاری میزان بارش ها در مقایسه با سال گذشته کاهش 50 درصدی یافته و علاوه بر آن خشکسالی امسال بنا به گفته "رضا اردکانیان" وزیر نیرو در 50 سال اخیر بی سابقه است.

آمره ای افزود: مطابق با دستورالعمل اجرایی ابلاغی به استان‌ها برای تحقق برنامه‌های هفته مدیریت مصرف، ضمن تخصیص موضوعی به نام هر روز هفته، اهداف و فعالیت‌های قابل انجام برای دستیابی به نتایج بهینه و با هدف مشارکت جویی و همدلی مردم تدوین شده است .

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مرکزی، به عناوین روزهای این هفته اشاره کرد و گفت: مدیریت مصرف آب، برق و خانواده، مدیریت مصرف آب و برق افکار عمومی و رسانه، مدیریت مصرف آب و برق صنعت، سازمان‌های عمومی و موسسات خصوصی، مدیریت مصرف آب و برق و آموزه‌های دینی ، مدیریت مصرف آب و برق خدمات شهری و روستایی و جلب مشارکت‌های مردمی و خیرین، مدیریت مصرف آب و برق غذا، منابع طبیعی و حفظ محیط زیست و مدیریت مصرف آب و برق، اقتصاد و حقوق شهروندی، عناوین روزهای هفته صرفه جویی در مصرف آب و برق در سال 1400 است.

 آمره ای در پایان ابراز امیدواری کرد: با تلاش همه جانبه و یکپارچه تمامی حوزه‌های این صنعت و با بهره مندی حداکثری از ظرفیت‌های در اختیار روابط عمومی‌های صنعت آب و برق، برنامه‌های این هفته به صورت شایسته و ارزنده اجرا و برکات و نتایج ارزشمند آن برای تمامی مردم جامعه و صنعت محقق شود.

کد خبر: 52766
  تاریخ خبر : 1400/04/02
 علی بخشی
 77
  ثبت دیدگاه