دوشنبه, 26 مهر 1400
مشروح خبر :: مدیریت مصرف بهینه آب و انرژی زمان و مکان نمی شناسد

مدیریت مصرف بهینه آب و انرژی زمان و مکان نمی شناسد

رییس شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق دراستان بوشهردر جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت هفته صرفه جویی درمصرف آب اظهار داشت: هرچند به دلیل شرایط جوی وبالابودن دمای هوا،روند منحنی مصرف آب و انرژی دراستان بوشهرسیرصعودی دارد، ولی این بمعنای آن نیست که این روند غیرقابل کنترل باشد.

به گزارش  شبکه خبری آب ایران، محمدی با توجه به اینکه صرفه جویی به یک هفته و زمان خاصی اختصاص ندارد، اظهار داشت: تغییرنگرش مردم و فرهنگ سازی صحیح، یکی از مهمترین عنصر اساسی درگفتمان صرفه جویی است که همه آحاد جامعه می تواننددراین خصوص نقش آفرینی کنند.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر تصریح کرد:این شرکت، مدیریت مصرف را در دوبخش سلبی و ایجابی نهادینه نموده که ازجمله آنها در بخش ایجابی میتوان به اطلاع رسانی،آموزش و فرهنگ سازی در بین طیف های مختلف مخاطبان اشاره کرد.

وی به دیگر ابعاد  مولفه های صرفه جویی درمصرف آب اشاره کرد و بیان داشت: مدیریت مصرف بهینه آب پازلی است که همه اقشار مردم ازجمله خبرنگاران،خانواده ها،دستگاه ها ونهادها ی عمومی وخصوصی را شامل می شود که طبعا با تکیه بر رعایت قوانین و مقررات و عمل به آموزه های دینی می توان این پازل مدیریت مصرف را کامل نمود وچنانچه اشاره شد وجه تسمیه هفته صرفه جویی نیز برهمین عناوین استوار است.

مهندس محمدی اضافه کرد: شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر به صورت مستمر و بموازات رسالت خطیر خود درعرصه تأمین وتولید آب، درقالب بسته های مختلف فرهنگی و ارائه الگوی صحیح صرفه جویی جهت شهروندان مبادرت می ورزد.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهردرادامه به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی برپیشرفت سد ها وطرحهای توسعه منابع  استان گفت: خوشبختانه نه تنها سدها که اکثر پروژه های این شرکت فعال است؛ هر چند  در خصوص سد دالکی انتظار داریم مساعدتها و پشتیبانی های بیشتری درتأمین منابع مالی آن صورت گیرد که بتوانیم این پروژه را نیز دروقت مقرربه پایان برسانیم.

وی ابراز امیدواری کرد با پیگیریهای و تلاشهای صورت گرفته، روند این پروژه نیز سرعت بیشتری پیدا کند.

کد خبر: 52841
  تاریخ خبر : 1400/04/06
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/04/06
 روابط
 72
  ثبت دیدگاه