دوشنبه, 26 مهر 1400
مشروح خبر :: بازدید مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو از سد مهاباد آذربایجان غربی

بازدید مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو از سد مهاباد آذربایجان غربی

مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو وهیئت همراه ازمجموعه تاسیسات بهره برداری سد مهاباد بازدید نمودند.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، در جریان این بازدید جعفرزاده مدیرکل دفتر مدیریت و پدافند غیرعامل وزارت نیرو به اهمیت سد مهاباد اشاره کرد و بیان داشت که این سد منبع تامین کننده آب شرب و کشاورزی شهر مهاباد است که اهمیت آن در شرایط بحرانی بیشتر نمایان می شود.

وی با بیان این مطلب که آماده به کار بودن تاسیسات بهره برداری منابع آب و آمادگی در مقابل تهدیدات احتمالی بیانگر توجه مدیران صنعت آب به نیازهای مردم است.

در این بازدید مدیر امور منابع آب مهاباد توضیحاتی را در خصوص اهمیت سد مهاباد را در تامین آب پایدار شهر مهاباد تشریح کرد و با توجه به اینکه این سد داخل شهر مهاباد قرار گرفته است بر لزوم تدابیر پدافندی در این سد تاکید نمود.

گفتنی است سد مهاباد دارای ۱۹۷ میلیون متر مکعب ظرفیت اسمی و ۱۷۲ میلیون متر مکعب ظرفیت مفید است که علاوه بر تامین آب شرب شهر مهاباد، آب بیش از ۱۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان را نیز تامین می‌کند.

سد مهاباد که در ضلع‌غربی این شهر احداث شده، تنها یک کیلومتر با شهر فاصله دارد و به همین لحاظ نزدیکترین سد به مناطق مسکونی در جهان به شمار می‌آید.

 

کد خبر: 52940
  تاریخ خبر : 1400/04/09
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/04/10
 دبیر خبر
 126
  ثبت دیدگاه