چهارشنبه, 31 شهریور 1400
مشروح خبر :: بیش از 80 درصد کشاورزان گیلانی، تقویم زراعی را رعایت کردند

بیش از 80 درصد کشاورزان گیلانی، تقویم زراعی را رعایت کردند

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان با اشاره به تاثیر مثبت رعایت تقویم زراعی به جهت صرفه جویی در مصرف بهینه آب کشاورزی گفت: در سال زراعی جاری بیش از 80 درصد کشاورزان گیلانی ، تقویم زراعی را رعایت کردند.

 به گزارش شبکه خبری آب ایران ؛ وحید خرّمی با اعلام این مطلب در دیدار با محمد رضا احمدی سنگری نماینده شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت منابع آب استان و شهرستان رشت گفت : ، در سال زراعی جاری به دلیل کمبود منابع آبهای سطحی در تأمین آب کشاورزی ، تمامی ایستگاهای پمپاژ و چاههای عمیق در اختیار این شرکت در مدار  بهره برداری بوده اند.

وی افزود در سالی که به اذن مقام معظم رهبری که مزین به عنوان ؛ تولید ، پشتیبانی و مانع زدایی ها است ،همه تلاشهای خودمان را هم از لحاظ سخت افزاری و هم نرم افزاری با توجه به محدودیت های منابع آبی به دلیل کاهش بارش ها و کاهش آورد سد سفید رود به کار بستیم تا کشاورزان زحمتکش گیلانی آسیبی به جهت تنش آبی نبینند .

محمد رضا احمدی سنگری نماینده شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از تلاش های متولیان آب استان در جهت تأمین آب کشاورزی اظهار داشت ؛ سال زراعی جاری به دلیل کاهش بارش ها،  سال بسیار پر دغدغه و نگران کننده ای بود که الحمد الله با مدیریت جهادی متولیان آب ، سال زراعی موفقی را تا کنون شاهد بودیم .

 وی به احیاء و مدیریت آب بندانها در سطح استان اشاره کرد و افزود لایروبی انهار و تجهیز ایستگاهای پمپاژ در سال زراعی جاری بسیار ارزشمند بوده و نیاز است که در سالهای آتی نیز این موارد در دستور کار متولیان امر قرار گیرد .

کد خبر: 53217
  تاریخ خبر : 1400/04/22
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/04/23
 دبیر خبر
 70
  ثبت دیدگاه