چهارشنبه, 31 شهریور 1400
مشروح خبر :: نقش فناوری اطلاعات در شرکت ها و سازمان ها

یادداشت؛

نقش فناوری اطلاعات در شرکت ها و سازمان ها

رضا کمالی معاون برنامه‌ریزی شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان به مناسبت روز فناوری اطلاعات در یادداشتی به موضوعات پیرامون این صنعت پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان، در یادداشت رضا کمالی آمده است:

جهان امروزی با سرعت در حال تغییر است. می‌توان گفت که تکنولوژی به ساختار زندگی اجتماعی بشر راه پیدا کرده و با گذشت زمان میزان تاثیر گذاری خود را گسترش داده است. در گذشته اقتصاددانان جوامع مختلف را بر مبنای درآمد به دسته های فقیر و غنی تقسیم‌بندی می‌کردند؛ اما امروزه مولفه سومی به نام «اطلاعات» نیز شکل‌ گرفته است و کشورهایی که از این عامل بهره کمتری داشته باشند در رتبه پایین‌تری قرار خواهند داشت.

مطالعه، طراحی، توسعه، پیاده‌سازی، پشتیبانی یا مدیریت سامانه‌های اطلاعاتی مبتنی بر رایانه که بخشی از این حرفه محسوب می‌شود نقش مهمی را در توسعه و تسهیل امور بر عهده دارد. این علم در جوامع پیشرفته به عنوان موتور محرک توسعه شناخته می‌شود و تحولات بنیادینی در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی رقم زده است. فناوری اطلاعات در کشورهای در حال توسعه از جمله ایران به عنوان یک راه ‌میان‌بر و ابزار توسعه نیز به شمار می‌رود؛ به طوری که به مرور زمان با تغییر بنیان‌های سازمان‌ها و شرکت‌ها خود را به عنوان یک مزیت استراتژیک مطرح کرده است.

سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری اطلاعات در شرایط کنونی که تمام امور متاثر از بیماری کووید-19 است، علاوه بر افزایش کارایی اقتصادی مجموعه، بهبود عملکرد را هم در پی خواهد داشت. ارتقاء شاخص‌های ارائه خدمات، تسهیل انجام امور داخلی، افزایش امنیت اطلاعات، گسترش ارتباطات و ... اقداماتی است که با تمرکز بر «فناوری اطلاعات» محقق خواهد شد.

22 خرداد ماه روز فناوری اطلاعات را به تمام فعالین و کنشگران این صنعت به ویژه کارکنان شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان که با تلاش‌های شبانه روزی برای توسعه و پشتیبانی از بسترهای مبتنی بر فناوری اطلاعات اقدام می‌کنند تبریک می‌گویم.

 

رضا کمالی

معاون برنامه‌ریزی شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان

کد خبر: 53224
  تاریخ خبر : 1400/04/22
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/04/23
 کارشناس روابط عمومی ۲
 45
  ثبت دیدگاه