چهارشنبه, 31 شهریور 1400
مشروح خبر :: عملیات شش گانه جلوگیری از تخریب و تصرف پنج آبراهه و یک رودخانه در جهرم و خفر

تقی خانی خبر داد :

عملیات شش گانه جلوگیری از تخریب و تصرف پنج آبراهه و یک رودخانه در جهرم و خفر

رئیس امور منابع آب شهرستان های جهرم و خفر از عملیات تازه گروههای گشت و بازرسی این اداره خبر داد.

 به گزارش شبکه خبری آب ایران ، حسین تقی خانی  اظهار نمود: گروههای گشت و بازرسی ما در جدیدترین عملیات خود ، بستر پنج آبراهه فصلی و یک رودخانه را از تصرف و تخریب نجات دادند.

تقی خانی گفت:  برداشت های غیرمجاز مصالح شن وماسه در بستر آبراهه شیخ احمدی خاوران خفر و در بستر آبراهه «تی چنگ» در جهرم متوقف شد.  

وی افزود: این برداشت ها موجب تخریب و تغییرشکل آبراهه های موردنظر می شد و حوادث ناگواری را در هنگام وقوع سیل به بار می آورد . به همین خاطر برداشت گنندگان غیرمجاز با برخورد بسیار جدی گروههای گشت و بازرسی امور آب جهرم و خفر شدند.

رئیس امور منابع آب شهرستان های جهرم و خفر بیان نمود: در چهار عملیات جداگانه در جهرم ، بستر رودخانه گلک و آبراهه های چهار راه امام حسین(ع)، بولوار نخلستان و گردنه میل از تصرف آزاد شدند.

تقی خانی ادامه داد : نصب و جابجایی یک دکه فلزی بر روی بستر آبراهه چهار راه امام حسین (ع) ، دفع رسوبات در جلوی دهانه پل اصلی آبراهه گردنه میل و حفر گودال به قصد نصب تیر برق در بستر آبراهه بولوار نخلستان موجب تصرف بستر این سه آبراهه جهرم شده بود که با تلاش گروههای گشت و بازرسی آب منطقه ای فارس این تصرفات برطرف شدند.

وی  همچنین خاکبرداری اضافه کرد : خاکبرداری به قصد ساخت و ساز ،  تصرف بستر رودخانه گلک جهرم را به وجود آورد که گروههای گشت و بازرسی با توقف این خاکبرداری موجب رفع تصرف شدند و اقدام به توقیف یکدستگاه  بیل مکانیکی و دو دستگاه کامیون متعلق به متصرفان غیرمجاز کردند.

تقی خانی تاکید نمود : کلیه این عملیات با هماهنگی دستگاه قضایی و همکاری نیروی انتظامی انجام گردید.

کد خبر: 53244
  تاریخ خبر : 1400/04/23
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/04/23
 روابط عمومی
 83
  ثبت دیدگاه