چهارشنبه, 31 شهریور 1400
مشروح خبر :: لزوم اصلاح و تعدیل میزان برداشت از چاه های مجاز در استان تهران

در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهریار تاکید شد؛

لزوم اصلاح و تعدیل میزان برداشت از چاه های مجاز در استان تهران

مدیر امور منابع آب شهریار در جلسه شورای حفاظت از منابع آب بر اصلاح و تعدیل میزان برداشت از چاه های مجاز تاکید کرد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، در این جلسه که با حضور نمایندگان سازمان های شهرداری، شبکه بهداشت و درمان، نیروی انتظامی، ریاست محیط زیست، اداره جهاد، اداره برق، آبفا و بخشداری در محل فرمانداری شهر قدس برگزار شد، "محمدرضا گیتی پژوه" با بیان مطلب فوق، اظهار کرد: هدف از اصلاح و تعدیل میزان برداشت از چاه های مجاز کشاورزی رسیدن به میزان واقعی آب قابل برنامه ریزی از منابع آب زیرزمینی شهرستان می باشد.

وی ادامه داد: این امر موجب می شود تا بتوانیم در جهت توسعه پایدار آب و خاک شهرستان قدم برداریم.

گیتی پژوه هدف از اصلاح و تعدیل برداشت از چاه های مجاز را استفاده از آب زیرزمینی در حد ظرفیت این آبخوان ها دانست و گفت: بهترین رویکرد جهت حفظ آبخوان ها، پیشگیری است و باید با برنامه ریزی و اجرای دقیق برنامه ها از مصرف بی رویه آب در بخش کشاورزی جلوگیری شود.

وی در ادامه سخنان خود لایروبی رودخانه ها و نقاط حادثه خیز را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: لایروبی رودخانه ها در نقاط حادثه خیز به منظور افزایش ضریب ایمنی آبگذری سیلاب در این شهرستان، آزادسازی بستر و حریم مجاری آب های سطحی صورت می گیرد.

مدیر امور منابع آب شهریار در این نشست با تاکید بر اینکه صدور اسناد بستر رودخانه ها محدوده شهرستان قدس با حضور نمایندگان اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان قدس در جلسه آتی باید پیگیری گردد، تصریح کرد: صدور اسناد مالکیت اراضی و حریم بستر رودخانه ها از دست اندازی به اموال دولت جلوگیری نموده و با توجه به اینکه رودخانه ها در بخش های مختلفی واقع شده اند، لازم است که اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان قدس همکاری لازم را با امور آب شهریار در راستای صدور اسناد مالکیت داشته باشند.

در ادامه این نشست، "علیرضا ناصری پور" معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان قدس همچنین بر درخواست تعریف ردیف بودجه برای ایجاد پکیج مخزن و تصفیه خط انتقال آب بیلقان  و  پی گیری اداره آب و فاضلاب شهرقدس در مورد تعیین تکلیف پساب تصفیه خانه شهرستان قدس تاکید و اظهار کرد: تشکیل کارگروه جهت بررسی موضوع پساب متشکل از ادارات آب و فاضلاب، محیط زیست، امور منابع آب، اداره صنعت معدن تجارت و فرمانداری ضروری می باشد.

وی با تاکید بر عملکرد برجسته امور منابع آب شهریار در سال 99 ، تصریح کرد: همکاری و همراهی ارگان ها و ادارات مربوطه با امور منابع آب شهریار درجهت حفظ و صیانت از منابع آبی به ویژه در شرایط ویژه امسال، بسیارحائز اهمیت است و باید در اولویت کار قرار گرد.

گفتنی است در پایان جلسه، ناصری پور از زحمات و تلاش های بی وقفه همکاران امور منابع آب شهریار در حفاظت و حراست از منابع آب های سطحی و زیر زمینی بخصوص در ساماندهی ولایروبی رودخانه های این شهرستان تقدیر کرد.

کد خبر: 53251
  تاریخ خبر : 1400/04/23
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/04/23
 روابط عمومی
 85
  ثبت دیدگاه