چهارشنبه, 31 شهریور 1400
مشروح خبر :: ۱۰۰۰میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های در دست احداث تخصیص می یابد

استاندار اردبیل خبر داد:

۱۰۰۰میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های در دست احداث تخصیص می یابد

استاندار اردبیل گفت: با توجه به قول مساعد معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ۱۰۰۰میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های زیرساختی استان تخصیص می یابد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ،، اکبر بهنام جو بعد از دیدار با   معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار کرد: در رابطه با تامین اعتبار جهت پرداخت بدهی پیمانکاران، مشاوران و جابجایی روستاها در محدوده سد مخزنی عمارت مبلغ ۹۰۰ میلیارد تومان تامین اعتبار شد و به زودی در اختیار دستگاه های متبوعه قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه دکتر نوبخت اعتبار لازم برای تکمیل پروژه های بزرگ استان را تامین کرده است افزود: جهت اجرای شبکه های آبیاری و سامانه نوین آبیاری پایاب سد خدا آفرین که به عنوان یکی از بزرگترین طرح های محرومیت زدایی روستایی در مناطق کم برخوردار بعد از انقلاب و یکی از کارهای ماندگار دولت تدبیر در استان اردبیل است که از سال۹۴ شروع شده و ۱۱هزار هکتار از ۴۵هزار هکتار اراضی این مایاب تعیین تکلیف شده است.

استاندار اردبیل تصریح کرد: بخش ها و نواحی بعدی پروژه مذکور به ارزش روز بیش از ۱۰هزار میلیارد تومان از پیشرفت فیزیکی۹۴درصدی برخوردار است و به ۱۴۰۰میلیارد تومان اعتبار مالی دیگر  نیاز دارد.

وی ادامه داد: از این مبلغ ۸۰۰میلیارد تومان از محل  بهره گیری از قانون بودجه ۱۴۰۰، فروش اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل، اراضی عودت داده شده شهرک گلخانه ای به شرکت شهرک های کشاورزی و ۱۰۰ میلیارد تومان نیز از محل فروش اراضی شرکت آب منطقه ای اردبیل در حال پیگیری و تامین اعتبار هستیم.

اکبر بهنام جو با بیان اینکه پیرو دستور ویژه رییس جمهوری و مساعدت رییس سازمان برنامه و بودجه بقیه مبلغ مورد نیاز از طرف دولت تامین شده است افزود: مبلغ ۵۰۰میلیارد تومان طبق برنامه ریزی های انجام شده و دستور ویژه معاون رییس جمهوری در آینده نزدیک تامین و برای جهش و پیشرفت پروژه تزریق می شود.

 

کد خبر: 53254
  تاریخ خبر : 1400/04/23
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/04/23
 رئیس اداره روابط عمومی
 38
  ثبت دیدگاه