چهارشنبه, 31 شهریور 1400
مشروح خبر :: آمادگی شرکت آب منطقه ای گلستان برای مقابله با سیلاب احتمالی تابستانه / ۷۹ درصد سدهای استان ظرفیت خالی دارد

آمادگی شرکت آب منطقه ای گلستان برای مقابله با سیلاب احتمالی تابستانه / ۷۹ درصد سدهای استان ظرفیت خالی دارد

نهمین جلسه کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت آب منطقه ای درسال ۱۴۰۰ باهدف کنترل آبهای سطحی(مدیریت سیلاب) پیرو اطلاعیه شماره 30 هواشناسی استان ، با حضور مدیرعامل وریاست کمیته و معاونین ومدیران ستادی و روسای ادارات منابع اب شهرستانها برگزار و در این جلسه آمادگی کلیه واحدهای شرکت آب منطقه ای برای مدیریت ومقابله با سیلاب احتمال روز سه شنبه 22 تیر ماه بررسی شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، مدیر دفتر بهره برداری سدهای گلستان در این جلسه با بیان اینکه هم اکنون سدهای استان ۷۹ درصد ظرفیت خالی دارد، گفت: سدهای استان آمادگی ورود سیلاب به مخازن را دارد.

دبیر کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت آب منطقه ای اعلام کرد:  در این جلسه مقرر شد مدیران مربوطه نسبت به رصد و پایش مداوم سامانه های بارشی و رواناب حاصله تا پایان سیلاب احتمالی اقدام نمایند. 

جمشید بهمنی افزود: مدیریت آبگیری به موقع سدها، آماده باش نیروها و بکارگیری ادوات و تجهیزات سنگین در شرایط لازم ، اطلاع رسانی شرایط بحران و آمادگی همه جانبه مدیران امورها برای مدیریت شرایط احتمالی سیلاب و تقاضای دستگاه های سنگین از استان از جمله مهم ترین مصوبات این جلسه بود. 

بهمنی با تاکید بر این که مردم از چهارشنبه تا جمعه هفته جاری باید از استقرار در حاشیه رودخانه‌ها ، مخازن سدها و مسیل های استان، خودداری کنند، عنوان کرد:‌ امیدواریم با رعایت نکات ایمنی توسط عموم مردم استان و مسافران شاهد بروز هیچ حادثه ای در استان نباشیم.

کد خبر: 53262
  تاریخ خبر : 1400/04/24
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/04/26
 روابط عمومی
 32
  ثبت دیدگاه