چهارشنبه, 31 شهریور 1400
مشروح خبر :: انسداد هشت حلقه چاه غیرمجاز شهرستان ری در استان تهران

انسداد هشت حلقه چاه غیرمجاز شهرستان ری در استان تهران

مدیر امور منابع آب شهرستان ری از انسداد هشت حلقه چاه غیرمجاز طی یک روز کاری و جلوگیری از تخلیه سالانه بیش از 211 هزار متر مکعب آب از سفره های زیر زمینی این امور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، "حسن زحمتکش" با بیان این مطلب، تصریح کرد: با تلاش اکیپ بازرسی و نظارت امور منابع آب شهر ری و با هدف صیانت از منابع آب های زیرزمینی در سطح شهرستان، هشت حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق  167  متر و میزان دبی 14.1 لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

وی با بیان اینکه این چاه ها در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسدود  شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج بیش از 211 هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی دشت های این شهرستان جلوگیری شد.

زحمتکش با اشاره به اینکه برداشت های بی رویه از منابع آبی طی سال های گذشته سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب و کاهش کیفیت آب را بوجود آورده است، گفت:  با توجه به اهمیت حفظ و حراست از منابع آب های زیر زمینی و جلوگیری از بهره برداری های غیر مجاز به خصوص در شرایط ویژه خشکسالی امسال، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

مدیر امور منابع آب شهرستان ری در پایان ضمن تقدیر از همکاری دستگاه قضایی با امور منابع آب شهرری در برخورد با بهره برداران غیر مجاز از آب های زیر زمینی و سطحی، خاطر نشان کرد: امور منابع آب این شهرستان، بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 53274
  تاریخ خبر : 1400/04/26
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/04/26
 روابط عمومی
 80
  ثبت دیدگاه