چهارشنبه, 31 شهریور 1400
مشروح خبر :: پیگیری ویژه استاندار بوشهر درخصوص حل مشکلات سدهای استان بوشهر

پیگیری ویژه استاندار بوشهر درخصوص حل مشکلات سدهای استان بوشهر

استاندار بوشهر به همراه معاون عمرانی و فرماندار شهرستان جم از پروژه سد باغان وخط انتقال آن بازدید و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی این پروژه قرار گرفت.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، مدیر عامل این شرکت در گزارشی جامع به بیان وضعیت سد باغان و  تشریح مسائل مرتبط با آن پرداخت.

وی ادامه داد:  سرعت پیشرفت این پروژه چشمگیر بوده، بطوریکه از ابتدای نیمه دوم سال 99تاکنون بیش از60 درصد بتن بدنه انجام شده و این درحالیست که اگر مصالح آن و منابع مالی آن بموقع اتامین شود، تا پایان سال 1400 بتن ریزی کامل بدنه سد انجام خواهد شد.

محمدی ادامه داد: از جمله اهداف مهم این سد تأمین آب شرب شهرهای ریز، انارستان و روستاهای تابعه ،همچنین تخصیص آب کشاورزی به منطقه باغان شهرستان دشتی و نیز تأمین آب برای صنایع نفت وگاز خواهد بود.

مدیر عامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهرادامه داد:  سد باغان با ارتفاع 58 متر،طول تاج 310 متر ،عرض تاج 8 متر و حجم مخزن 32 میلیون متر مکعب بوده که درحال حاضر با پیشرفت فیزیکی %50  از روند اجرایی قابل ملاحظه ای برخوردار است.

وی ادامه داد: خط انتقال آب سد باغان نیز طولی معادل 27 کیلومتر را داراست که  هم اکنون با پیشرفت فیزیکی 65 درصد درحال اجراست.

درادامه این بازدید استاندار بوشهر نیز ضمن ابراز خرسندی از تلاشهای انجام شده،از عوامل ودست اندرکاران این پروژه تشکر کرد.

عبدالکریم گراوند افزود : تمام تلاش مان را تا پایان دولت بکار میگیریم که خللی درتوقف وکندی این پروژه ها صورت نگیرد و مسائل و مشکلات آنها به حداقل برسد.

وی همچنین قول مساعد داد با  در خصوص تامین منابع مالی پروژه های آب منطقه ای و همچنین تهیه مصالح اولیه آنها نظیر سیمان  تدابیر لازم تخاذ و بموقع به این طرحها تزریق شود.

استاندار بوشهر اضافه کرد: امروز مردم شاهد صنعت سد سازی در استان هستند بطوریکه ما دراکثر شهرستانها ، سد دردست ساخت و یا بهره برداری داریم که این مهم نقطه عطفی در رونق تولید و شکوفایی استان خواهد بود.

گراوند افزود: با احداث سد باغان، دو شهرستان دشتی وجم از نعمت آب شرب،صنعت وکشاورزی بهرمند خواهند شد.

 

کد خبر: 53286
  تاریخ خبر : 1400/04/26
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/04/27
 روابط
 74
  ثبت دیدگاه