چهارشنبه, 31 شهریور 1400
مشروح خبر :: شنا در دریاچه پشت سدها و اقامت در مجاورت آن مساوی با مرگ

هشدار!!!

شنا در دریاچه پشت سدها و اقامت در مجاورت آن مساوی با مرگ

با شنا کردن در دریاچه پشت سدها و اقامت در مجاورت این تاسیسات آبی ، با جان خود بازی نکنید!.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ،در یک اعلامیه اینگونه هشدار داد: با شنا در دریاچه سدها و رودخانه های استان، به کام مرگ فرو می روید.

ماهرترین شناگران هم از خطر غرق شدگی و مرگ در امان نبوده اند و جانشان را از دست داده اند. اقامت و شب مانی در مجاورت این منابع آبی هم مساوی است با از دست دادن زندگی تان. مدیر روابط عمومی آب منطقه ای فارس اظهار نمود: خطر شنا در سدها به قدری زیاد است که حتی شنا گران ماهر و غریق نجات های بسیار زیادی نیز در آب پشت این سدها غرق شده و جان خود را از دست داده اند.

در فصل گرما معمولا مردم به سراغ آب های سطحی رودخانه ها، کانال ها و سدها رفته و به دلیل بی اطلاعی از نکات ایمنی، به راحتی با شنا کردن این مکان ها، جان خود را به خطر می اندازند. محمد مهدی شریفی با بیان اینکه سطح زیرین آب سدها به دلیل وجود آوردهای رودخانه‌ای باتلاقی است، یادآور شد: همین موضوع باعث گرفتار شدن شناگران شده و خطر مرگ را برای آنها به دنبال دارد.

سدها اغلب بر روی رودخانه‌ها و دره‌هایی ساخته می‌شوند که درختان بزرگ و پوشش گیاهی بسیاری آنها را پوشانده و پس از آبگیری سد همه این درختان و گیاهان به زیر آب می‌روند که بسیاری از افراد به وسیله همین درختان جان خود را از دست داده‌اند.

شریفی با تاکید بر اینکه مخازن سدها به هیچ عنوان جای مناسبی برای شنا در فصل گرما نیست افزود: هرچند در حریم سدها و آبگیرها تابلوهایی در خصوص احتمال غرق‌شدگی نصب شده است اما برخی افراد توجهی به علایم و تابلوهای هشدار نمی‌کنند و برای تفریح هم که شده تن به آب زده و جان خود را در مکان فاقد ناجی غریق به خطر می‌اندازند.

وی همچنین هشدار داد: اقامت و شب مانی در مجاورت رودخانه ها و دریاچه های پشت سدها خطرآفرین است و با جان خود و خانواده تان بازی نکنید

کد خبر: 53290
  تاریخ خبر : 1400/04/26
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/04/27
 روابط عمومی
 82
  ثبت دیدگاه