چهارشنبه, 31 شهریور 1400
مشروح خبر :: تصویب اصلاحیه طرح جامع شرب گلستان ضروری است /تعامل شرکت آب منطقه ای و آب و فاضلاب در اجرای طرح های آبرسانی قابل تقدیر است

تصویب اصلاحیه طرح جامع شرب گلستان ضروری است /تعامل شرکت آب منطقه ای و آب و فاضلاب در اجرای طرح های آبرسانی قابل تقدیر است

در جلسه مدیران آب منطقه‌ای و آبفا با معاون نظارت و ارزیابی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بر تسریع در نهایی شدن اصلاحیه طرح جامع آب شرب در استان گلستان تاکید شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، کشفی در این جلسه اظهار کرد: تسریع در نهایی شدن اصلاحیه طرح جامع آب شرب استان، نهایی شدن مجوز شیرین سازی آب دریا و تکمیل عملیات آبرسانی برای کوتاه مدت از مهم ترین اقداماتی است که برای بحث شرب در استان گلستان ضروری است.

 معاون نظارت و ارزیابی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه تقویت اعتبارات برای استان نیمه خشک گلستان در بحث آبرسانی ضروری است، گفت: هماهنگی بین شرکت آب منطقه ای گلستان و آب و فاضلاب در اجرای طرح های آبرسانی بسیار مناسب است اما لازم است این تعامل و ارتباطات هر روز بیشتر شود تا بتوانیم رضایت ذینفعان را جلب نمائیم.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان نیز در این جلسه با بیان اینکه ظرف 4 سال گذشته اعتبارات بخش آبرسانی بسیار کاهش داشته است، گفت: اما در سال جاری با تلاش های همه جانبه برای طرح آبرسانی به گرگان 60 میلیارد تومان اختصاص داده شده است که با هماهنگی با شرکت آب و فاضلاب استان طرح های آبرسانی مطابق نظر آن ها اجرایی می شود. 

 حسینی افزود: پیگیر نهایی شدن مجوز شیرین سازی آب دریا نیز هستیم و همچنین با قوت و حدت طرح های کوتاه مدت و میان مدت آبرسانی به گرگان را دنبال می کنیم.

وی افزود: طی یک هفته آینده با جمع بندی با شرکت آب و فاضلاب، اولویت های اصلی طرح های آبرسانی استان برای شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ارسال میشود و امید است بتوانیم علاوه بر اعتبارات تخصیص یافته کنونی از دیگر محل ها به این اعتبارات اضافه نمائیم.

 هرمزی مدیر عامل آب و فاضلاب استان نیز در این جلسه با بیان اینکه یکی از مشکلات آبرسانی استان شبکه های فرسوده است که نیاز به توسعه و بازسازی دارد گفت: این موضوع نیازمند اعتبارات ملی است و همه تلاش دو شرکت بر تسریع در اجرای طرح های آبرسانی است.

کد خبر: 53291
  تاریخ خبر : 1400/04/27
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/04/27
 روابط عمومی
 67
  ثبت دیدگاه