چهارشنبه, 31 شهریور 1400
مشروح خبر :: انسداد بیش از 1900 حلقه چاه آب غیرمجاز در استان همدان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان :

انسداد بیش از 1900 حلقه چاه آب غیرمجاز در استان همدان

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای همدان با بیان اینکه در سه ساله گذشته بیش از 1909 حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان مسدود شده است افزود: با انسداد این تعداد چاه غیرمجاز به میزان 65 میلیون مترمکعب از برداشت منابع آبی استان جلوگیری شده است.

به گزارش  شبکه خبری آب ایران ، منصور ستوده با بیان اینکه در این مدت بیشترین تعدا چاه مسدود شده در شهرستان کبودراهنگ گفت:  با انسداد 596 حلقه چاه غیر مجاز در سه ساله گذشته در شهرستان کبودراهنگ موفق به جلوگیری از برداشت 11 میلیون متر مکعبی آب در این شهرستان شده ایم که سهم به سزایی در حفظ منابع آبی استان دارد.

وی یادآور شد: در چهار ماهه نخست سالجاری نیز تاکنون 140 چاه غیرمجاز در استان مسدود شده است که از از برداشت 3 میلیون متر مکعبی منابع آبی استان جلوگیری بعمل آمده است.

وی با تاکید بر اینکه انسداد 617 حلقه چاه غیرمجاز در سال گذشته سبب صرفه‌جویی بیش از 17 میلیون مترمکعبی در منابع آبی زیرزمینی شده است، عنوان کرد: در موضوع صرفه‌جویی فضای مناسبی برای کار و تلاش وجود دارد تا در بخش صنعت و کشاورزی با اجرای صرفه‌جویی و افزایش بهره‌وری به دستاوردهای مناسبی دست یابیم.

وی ضمن تشکر از استاندار، نمایندگان مجلس، فرمانداران، قضات دادگستری و نیروی انتظامی در همکاری و تعامل بسیار خوبی که در این مورد با این شرکت داشته اند،  افزود: فضای استان در زمینه برخورد با تخلفات حوزه آب و بخصوص مسدود کردن چاه های غیر مجاز مضر به مصالح عمومی و حفرشده بعد از سال 85 بسیار مناسب است.

ستوده تاکید کرد: برای رسیدن به  حجم آب قابل برنامه ریزی شده  دشت های استان راهکارهایی در طرح سازگاری با کم آبی برای ما دیده شده است که از جمله آنها انسداد چاههای غیرمجاز، جلوگیری از اضافه برداشت ها، نصب کنتورهوشمند، اصلاح پروانه های بهره برداری وچند مورد دیگر می باشد.

وی افزود: کنتور‌های هوشمند آب وبرق این امکان را به ما می دهد که با توجه به ظرفیت منطقه و میزان مجوز برداشت، کنتور هوشمند را تنظیم و از برداشت بیش از حد مجاز توسط افراد جلوگیری گردد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای همدان گفت: تا کنون در استان همدان 5286 کنتور هوشمند بر روی چاه‌های آب مجاز نصب کردیم که بیشترین آن‌ها در شهرستان‌های همدان با 874 کنتور، اسدآباد با 752 کنتور و ملایر با 647 دستگاه کنتور بوده است.

 

 

کد خبر: 53294
  تاریخ خبر : 1400/04/27
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/04/27
 همایون
 97
  ثبت دیدگاه