چهارشنبه, 31 شهریور 1400
مشروح خبر :: رفع تصرف در حریم و بستر رودخانه های ساریخان و گرداب

رئیس اداره منابع آب خرمبید:

رفع تصرف در حریم و بستر رودخانه های ساریخان و گرداب

به منظور مقابله با پیامدهای ناگوار ناشی از وقوع سیل می بایست ساخت و ساز های غیرقانونی در حریم و بستر رودخانه های تصرف ساریخان و گرداب برطرف گردد.

به گزارش  شبکه خبری آب ایران ،رئیس اداره منابع آب شهرستان خرمبید افزود: زمان وقوع سیلاب قابل پیش بینی نیست و هر لحظه که این بلای آسمانی نازل گردد،متاسفانه خسارت های جبران ناپذیری جانی و مالی را متوجه کسانی خواهد نمود که حریم و بستر رودخانه ها و مسیل ها را تصرف کرده اند.

علی محمد شبانی می افزاید: از سالها قبل تاکنون حریم و بستر رودخانه های فصلی ساریخان و گرداب، از سرشاخه های رودخانه سیوند مورد ساخت و سازهای قانونی نظیر باغ شهری و... قرار گرفته است و اگر چه پیگیری های متعددی را در این خصوص انجام و به مردم منطقه هم آگاهی لازم را داده ایم لیکن نیازمند همکاری دستگاههای مرتبط هستیم تا ضمن مقابله با این تصرفات غیر قانونی، از بروز حوادث ناگوار آینده جلوگیری نماییم.

شبانی طول دو رودخانه فصلی ساریخان و گرداب ۳۰ کیلومتر و ۲۰ کیلومتر عنوان می کند. وی با اشاره به دیگر رودخانه شهرستان خرمبید ،می گوید: رودخانه پلوار از سرچشمه خود در منطقه قصر یعقوب به طول ۲۰ کیلومتر در خرمبید جریان دارد و عمده مشکلات محافظت از حریم و بستر این رودخانه ناشی از برداشت غیرمجاز آب می باشد. سعی ما تاکنون در این خصوص بر این اساس بوده که با گسترش همکاری ها و همکاری های خود با دستگاههای قضایی و انتظامی و سایر دستگاههای مرتبط بتوانیم مقابله خوبی با اینگونه جرائم حوزه منابع آب داشته باشیم.

رئیس اداره منابع آب شهرستان خرمبید ابراز می کند: تاکنون گسترش این همکاری ها نتایج بسیار مثبتی به بار داشته است به طوری که در کل مساحت شهرستان تنها ۲۰ حلقه چاه غیرمجاز وجود دارد.ان شاالله خواهیم توانست این مقدار را به پایین ترین حد برسانیم.

کد خبر: 53307
  تاریخ خبر : 1400/04/26
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/04/27
 روابط عمومی
 59
  ثبت دیدگاه