چهارشنبه, 31 شهریور 1400
مشروح خبر :: آغاز عملیات اجرائی تجهیز و راه اندازی یک حلقه چاه شرب در شهرستان کردکوی

آغاز عملیات اجرائی تجهیز و راه اندازی یک حلقه چاه شرب در شهرستان کردکوی

با حضور فرماندار شهرستان کردکوی، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان، مدیر عامل آبفا و مدیران شرکت توزیع برق استان عملیات اجرائی تجهیز و راه اندازی یک حلقه چاه شرب در شهرستان کردکوی آغاز شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای گلستان در مراسم آغاز عملیات اجرائی تجهیز و راه اندازی یک حلقه چاه شرب در شهرستان کردکوی گفت: این طرح قسمتی از طرح آبرسانی به شهرهای کردکوی ،گمیشان وبندرترکمن است که مصوبه آب و فاضلاب کشور را دارد.

داود گیلک اظهار کرد: در این مصوبه اجرای حدود 40 هزار و 50 متر مکعب مخزن و 20 حلقه چاه برای افق 1413ا می بایست انجام می شد، که بتوانیم حدود 440 لیتر بر ثانیه در سال هدف برای 180 هزار نفر از جمعیت این 3 شهرستان را تامین نمائیم.

وی افزود: با تلاش هایی که در حوزه آب صورت گرفته است و در این چند سال 20 حلقه چاه حفاری شده است و 2 حلقه چاه باقی مانده است. که این چاه قبلا حفرشده است و تجهیز و نصب منصوبات و برقرسانی آن باقی مانده است که ظرف مدت 15 روز دیگر به شبکه شرب شهرستان متصل می شود. 

فرماندار شهرستان کردکوی نیز در این مراسم گفت: اتفاقات خوبی در حوزه آب در این شهرستان رخ داده است. امروز با لایروبی ها و زهکشی های انجام شده دغدغه سیلاب را در شهرستان نداریم . 

ابراهیم قدمنان افزود: در شهرستان مشکل آب شرب داریم. و باید آب منطقه ای و آب و فاضلاب در بحث مجوز از آب دریا و آب شیرین کن ها پیگیر باشند چون با حفر چاه و استفاده از آب زیرزمینی مشکل اساسی شرب در این شهرستان حل نمی شود.

کد خبر: 53317
  تاریخ خبر : 1400/04/28
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/04/28
 روابط عمومی
 74
  ثبت دیدگاه