چهارشنبه, 31 شهریور 1400
مشروح خبر :: انسداد سه حلقه چاه غیر مجاز طی یک روز کاری توسط امور منابع آب شهر ری

انسداد سه حلقه چاه غیر مجاز طی یک روز کاری توسط امور منابع آب شهر ری

مدیر امور منابع آب شهرستان ری از انسداد سه حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از تخلیه سالانه بیش از 39 هزار متر مکعب آب طی یک روز کاری خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، "حسن زحمتکش" با بیان این مطلب گفت: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی، 3 حلقه چاه غیر مجاز به عمق کلی 36 متر  و مجموع آبدهی 2 لیتر بر ثانیه پر و مسدود شد.

وی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج بیش از 39 هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

زحمتکش ضمن تقدیر از همکاری تنگاتنگ دستگاه قضا در برخورد با متخلفین، تصریح کرد: طی مدت یاد شده، به منظور کنترل و مدیریت بهره برداری از چاه های دارای پروانه بهره برداری، خروج منصوبات از یک حلقه چاه مجاز به عمق 62 نیز انجام شد.

مدیر امور منابع آب شهرستان ری در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت حفظ و حراست از منابع آب های زیر زمینی و جلوگیری از بهره برداری های غیر مجاز به خصوص در شرایط ویژه خشکسالی امسال، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند و بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 53328
  تاریخ خبر : 1400/04/28
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/04/28
 روابط عمومی
 75
  ثبت دیدگاه