چهارشنبه, 31 شهریور 1400
مشروح خبر :: دهانه یک حلقه چاه مجاز توسط امور منابع آب شهریار پلمپ شد

دهانه یک حلقه چاه مجاز توسط امور منابع آب شهریار پلمپ شد

مدیر امور منابع آب شهرستان شهریار از پلمپ دهانه یک حلقه چاه مجاز به دلیل نصب منصوبات غیر مجاز خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، "محمدرضا گیتی پژوه" با بیان این مطلب، تصریح کرد: با  پیگیری و آگاهی اکیپ گشت و بازرسی این امور طی گشت زنی های خود در منطقه، مشخص شد که فردی اقدام به نصب غیر مجاز منصوبات  از 2 اینچ به 4 اینچ در دهانه یک حلقه چاه و بهره برداری غیر مجاز از آن نموده است.

گیتی پژوه با اشاره به اینکه عمق این چاه 175 متر و دبی آن 11 لیتر بر ثانیه بوده است، گفت: پس از شناسایی این حلقه چاه، با تلاش مامورین گشت و بازرسی این امور و اخذ حکم قضایی، چاه مذکور واقع در اراضی یوسف آباد قوام شهرستان ملارد، پلمپ گردید.

وی با اشاره به ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، نشست زمین، شور شدن آب و کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با عواقب موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

گیتی پژوه با بیان اینکه با توجه به بحران کم آبی امسال و کاهش میزان بارندگی ها حفاظت و حراست از منابع آبی اهمیت بسیار ویژه ای پیدا کرده است خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهریار بر اساس قانون با هر گونه بهره برداری غیر مجاز از آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد خواهد نمود.

کد خبر: 53329
  تاریخ خبر : 1400/04/28
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/04/28
 روابط عمومی
 102
  ثبت دیدگاه