چهارشنبه, 31 شهریور 1400
مشروح خبر :: بازدید مدیرعامل آب منطقه ای کرمان از مناطق سیل زده شهرستان بافت

بازدید مدیرعامل آب منطقه ای کرمان از مناطق سیل زده شهرستان بافت

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کرمان به همراه معاون عمرانی استانداری کرمان در سفر خود به شهرستان بافت، از مناطق سیل زده بازدید کردند.

به گزارش شبکه خبری آب ایران،  رشیدی و هیأت همراه ضمن بازدید میدانی از مناطق سیل زده شهرستان‌ بافت از نزدیک آخرین وضعیت این مناطق را مورد ارزیابی قرار دادند.

در این بازدید مدیران کل مدیریت بحران، بنیاد مسکن، و هلال‌ احمر استان در جریان آخرین اقدامات انجام شده در خصوص لایروبی رودخانه ها قرار گرفتند.

گفتنی است نابسامانی بستر رودخانه ها در سال های اخیر به عنوان یکی از عوامل اصلی سیلاب های مخرب معرفی شده و لایروبی رودخانه ها تأثیر بسیار مهمی در کاهش خسارات مالی و جانی دارد و در همین راستا لایروبی رودخانه های استان کرمان در دستور کار شرکت آب منطقه ای و دستگاه های اجرایی ذیربط قرار گرفته است.

استان کرمان برای لایروبی رودخانه‌ها در سطح کشور نمونه است که با تلاش مسئولین آب منطقه ای و معاون عمرانی استانداری کرمان این فعالیت آغاز و هم اکنون در حال اجرا است.

​مدیرعامل آب منطقه ای در این زمینه در جلسه فرمانداری بافت اظهار داشت: به منظور ساماندهی بستر رودخانه های استان با هدف جلوگیری از تخریب اراضی روستاهای حاشیه رودخانه ها کـاهش خسـارت وارده در اثر سیلاب به مناطق مسکونی، اراضی کشاورزی و تأسیسات شهری، طرح های ساماندهی رودخانه ها و کنترل سیلاب در هفت هزار و ۸۴۲ کیلومتر از رودخانه های استان کرمان در دست اجرا است.

کد خبر: 53336
  تاریخ خبر : 1400/04/28
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/04/28
 افضلی کارشناس امور فرهنگی
 70
  ثبت دیدگاه