چهارشنبه, 31 شهریور 1400
مشروح خبر :: اجرای 2600 هکتار از اراضی شبکه آبیاری و زهکشی سد آیدوغموش در استان آذربایجان شرقی

اجرای 2600 هکتار از اراضی شبکه آبیاری و زهکشی سد آیدوغموش در استان آذربایجان شرقی

مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی از دریافت مجوز استفاده از تسهیلات فاینانس داخلی(ماده 56) برای اجرای 2600 هکتار از اراضی شبکه آبیاری و زهکشی سد آیدوغموش میانه خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ،  غفارزاده با اعلام این خبر افزود: ضمن اخذ مجوز یاد شده برای اجرای 2600 هکتار از اراضی شبکه اصلی پایاب سد آیدوغموش در واحدهای عمرانی داشکسن و شیخدرآباد، مراحل مربوط به تهیه آگهی فراخوان برای شناسایی سرمایه گذاران و برگزاری مناقصه برای انتخاب پیمانکاران در حال انجام است.

 غفارزاده افزود: اجرای شبکه پایاب در این اراضی با استفاده از تلفیق اعتبارات فاینانس داخلی، سرمایه گذاران بخش خصوصی و بانک ها، همچنین مشارکت کشاورزان به ازای هر هکتار به مبلغ 350 میلیون ریال و نیز اعتبارات بلاعوض سازمان جهاد کشاورزی برای اجرای شبکه فرعی طی دو سال آینده خواهد بود.

وی اعلام نمود: طرح شبکه آبیاری و زهکشی آیدوغموش از جمله طرح هایی است که طی سال های أخیر، استفاده از روش های متنوع و مختلف برای تأمین منابع مالی و اجرای شبکه در آن مورد تأکید قرار گرفته که از جمله این روشها می توان به استفاده از تسهیلات فاینانس خارجی از بانک توسعه اسلامی، اعتبارات طرحهای تملک دارایی، مشارکت کشاورزان، اعتبارات تبصره 19 و در حال حاضر به تسهیلات ماده 56 اشاره نمود.

مدیرعامل شرکت همچنین اعلام نمود که با توجه به ظرفیت قابل توجه مشارکت کشاورزان، همراهی و همکاری ارگانهای ذیربط در این شهرستان، 1240 هکتار از اراضی شبکه پایاب این سد در واحدهای اکرم آباد 2 و آچاچی با مشارکت کشاورزان و سازمان جهاد کشاورزی و این شرکت در دست اجرا بوده و دارای 45 درصد پیشرفت فیزیکی است.

سد آیدوغموش در 20 کیلومتری جنوب غربی شهرستان میانه و دارای 7600 هکتار اراضی پایاب بوده که 2900 هکتار از اراضی پایاب اجرا و تکمیل شده و مدیریت بهره برداری و نگهداری از 2500 هکتار از شبکه پایاب در واحد عمرانی اکرم آباد1 از سال 1393 به تعاونی های آب بران و کشاورزان منطقه انتقال یافته است.

کد خبر: 53345
  تاریخ خبر : 1400/04/28
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/04/30
 کاربر روابط عمومی
 119
  ثبت دیدگاه