چهارشنبه, 31 شهریور 1400
مشروح خبر :: ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل شبکه های پایاب سدهای لرستان نیاز است

۱۵۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل شبکه های پایاب سدهای لرستان نیاز است

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل شبکه های پایاب سدهای لرستان نیاز است.

به گزارش  شبکه خبری آب ایران ، داریوش حسن نژاد در گفتگو با ایسنا اظهار داشت: در حال حاضر ۶ سد مخزنی توسط شرکت آب منطقه‌ای استان ساخته شده و ۷ سد دیگر در حال ساخت است. وی ازاخذ مجوز تخصیص آب برای ۱۰ سد در استان خبر داد و افزود: ضرورت دارد مطالعات لازم برای این سدها جدید و به‌روز شوند.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: اخذ مجوز ماده ۲۳ مطالعات برای مراجع ذی‌صلاح ارسال شده و به ‌روز رسانی سدهای خسروآباد، مالبره، کاکاشرف از محل اعتبارات ملی در حال انجام است. در صورت مساعدت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تکمیل مطالعات سایر طرح‌ها نیز انجام خواهد شد.

حسن نژاد عنوان کرد: برای تکمیل مطالعات سدهای در حال اجرا بالغ‌ بر ۲۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در صورت تامین، امکان تکمیل آن‌ها در کمتر از ۳ سال وجود دارد. تکمیل شبکه‌ پایاب سدها تابع تامین اعتبارات است که برای این مهم ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز بوده که متاسفانه سالانه مبالغ اندکی برای اجرای شبکه‌ها در اختیار این شرکت قرار گرفته است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای لرستان اضافه کرد: اخیراً واگذاری این طرح‌ها براساس ساز و کارهای ماده ۲۷ در دستور کار شرکت آب منطقه‌ای لرستان قرار گرفته که در صورت مشاکت سرمایه‌گذار امکان تکمیل شبکه‌ها وجود دارد.

وی با بیان اینکه قرارداد شبکه سد مروک با ۳۶۰۰ هکتار با سرمایه‌گذار منعقد شده است، یادآور شد: تا کنون ۲۰۰۰ هکتار از این شبکه به بهره‌برداری رسیده و مابقی آن تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای لرستان تصریح کرد: همچنین ۵۰۰ هکتار از شبکه سد ایوشان آماده شده و چنانچه آب این شبکه را تامین کنیم کشاورزان می‌توانند از آب آن استفاده نمایند.

کد خبر: 53350
  تاریخ خبر : 1400/04/29
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/04/30
 روابط عمومی
 69
  ثبت دیدگاه