سه‌شنبه, 30 شهریور 1400
مشروح خبر :: امسال 27 میلیون مترمکعب آب کمتری نسبت به سال گذشته پشت سدهای استان زنجان ذخیره شده است

امسال 27 میلیون مترمکعب آب کمتری نسبت به سال گذشته پشت سدهای استان زنجان ذخیره شده است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان با حضور در استودیو خبر ساعت 20 شبکه اشراق استان ضمن اعلام اینکه کاهش میزان بارندگی، خود را در روان‌آب‌ها نشان می‌دهد، گفت: آب ورودی به سدهای استان حدود 70 درصد کاهش یافته است به‌طوری که این میزان ورودی در سال گذشته 225 میلیون مترمکعب بود ولی امسال به 76 میلیون مترمکعب رسیده است.

 به گزارش شبکه خبری آب ایران ،"اسماعیل افشاری" افزود: در بحث ذخایر آبی سطحی استان نیاز به مدیریت مصرف داریم بالاخص در بحث آب شرب باید مدیریت بیشتری توسط شهروندان صورت گیرد.

وی در ادامه عنوان کرد:در راستای مدیریت مصرف ذخایر آب زیرزمینی ،در قالب شورای حفاظت منابع آب استان و سازگاری با کم آبی ،برنامه هایی به اجرا درآمده است که در جلسات آتی شورای حفاظت منابع آب که به ریاست استاندار محترم برگزار خواهد شد،برنامه های بعدی نیز به تصویب خواهد رسید.

 افشاری سازگاری با کم آبی را از مهم ترین راه کارهای حفاظت از منابع آبی استان برشمرد و با توجه به افت سطح آبهای زیرزمینی و کاهش چشمگیر منابع آبی در دشتهای ممنوعه استان،از کشاورزان و بهره برداران درخواست نمود تا در جهت حفظ ذخایر استراتژیک آبی که متعلق به فرزندان و نسلهای آینده می باشد نسبت به مدیریت مصرف و استفاده بهینه از منابع آب زیرزمینی اهتمام ورزند.

کد خبر: 53355
  تاریخ خبر : 1400/04/29
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/04/31
 کارشناس روابط عمومی
 75
  ثبت دیدگاه