چهارشنبه, 31 شهریور 1400
مشروح خبر :: مشکلات سهامداران و حقابه‌بران سد کمایستان به زودی برطرف می‌شود

مشکلات سهامداران و حقابه‌بران سد کمایستان به زودی برطرف می‌شود

نشست رفع موانع تحویل آب از سد کمایستان به حقابه‌بران شرکت سهامی زراعی سد کمایستان برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، در این نشست که با حضور "محمد ثابتی‌مقدم" مدیر امور منابع آب و کارشناسان امور آب سبزوار، "محبی" فرماندار جغتای، "حارث آبادی" مدیرعامل و اعضای شرکت سهامی زراعی سد کمایستان برگزار شد موانع تحویل آب به سهامداران سد کمایستان بررسی شد.

مدیر امور آب شهرستان سبزوار با اشاره به کاهش میزان بارندگی در سال جاری و کاهش حجم ذخیره سد کمایستان گفت: شرکت سهامی زراعی سد کمایستان حدود پانصد سهامدار دارد که در بخش احداث باغات سرمایه‌گذاری بالایی انجام داده‌اند.

"محمد ثابتی‌مقدم" افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که سال 1400 را سال تولید، مانع‌زدایی و پشتیبانی ها اعلام فرمودند این امور در راستای عملیاتی کردن این شعار حداکثر توان خود را به کار خواهد بست تا با کمک کارشناسان شهرستان و همکاران ستاد در شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکلاتی را که در زمینه تحویل آب از سد کمایستان به حقابه‌بران پیش آمده برطرف کند.

فرماندار شهرستان جغتای نیز در این نشست گفت: در فروردین 99 بر اثر سیل بی سابقه صدماتی به سد کمایستان وارد شد که در کوتاه‌ترین زمان  توسط کارشناسان امور آب سبزوار و همکاران ستادی در شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی مشکلات برطرف و آب مورد نیاز به سهامداران شرکت سهامی زراعی سد کمایستان تحویل شد.

"محبی" افزود: کاهش بارندگی در سال زراعی جاری که نتیجه‌اش کاهش قابل ملاحظه ورودی آب به سد بود از یک طرف و افزایش کم سابقه دما از طرف دیگر و حجم بالای رسوبات داخل مخزن سد باعث شده که تحویل آب مورد نیاز به سهامداران با مشکلاتی روبرو شود بنابراین ضروری است که بهره وران در مدیریت مصرف آب تلاش بیشتری داشته باشند.

وی اضافه کرد: شهرستان جغتای با داشتن چنین ظرفیت و پتانسیلی می‌تواند در راستای توسعه بخش کشاورزی ،صنعت و گردشگری پیشگام باشد و با اجرای طرح‌ها و شیوه‌های نوین علمی در این بخش‌ها تحول عظیمی در منطقه ایجاد کند.

سد کمایستان از نوع بتنی است و در ۱۴ کیلومتری شمال شرق شهرستان جغتای و شمال غرب سبزوار بر روی رودخانه کمایستان در پایین دست روستای زرقان قرار دارد.

کد خبر: 53357
  تاریخ خبر : 1400/04/29
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/04/29
 کارشناس روابط عمومی
 90
  ثبت دیدگاه