چهارشنبه, 31 شهریور 1400
مشروح خبر :: لایروبی 8 کیلومتر از طول رودخانه های شهرستان خلخال

لایروبی 8 کیلومتر از طول رودخانه های شهرستان خلخال

مدیر امور منابع آب شهرستان خلخال گفت: با برنامه ریزی های به عمل آمده در سال 1400 حدود 8 کیلومتر از طول رودخانه های شهرستان خلخال لایروبی و بازگشایی خواهد شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، رضا شمسی تصریح کرد: از محل اعتبارات پیشنهادی شهرستانی در سالجاری حدود 2 میلیارد ریال برای ساماندهی، بازگشایی و لایروبی شهرستان در نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت: با پیش بینی های صورت پذیرفته 8 کیلومتر از رودخانه شاهرودچای و برخی از رودخانه ها و مسیلهای منتهی به این رودخانه که جزو نقاط  حادثه خیز در مواقع سیلابی شناسایی شده اند، بازگشایی و لایروبی و آزادسازی خواهد شد.

شمسی یادآور شد: در سال 1399 نقشه بستر و حریم حدود 70 کیلومتر از این رودخانه از محل اعتبارات ملی وزارت نیرو تهیه و در مرحله اعلان عمومی می باشد.

مدیر امور منابع آب شهرستان خلخال در ادامه خواستار همکاری بخشداری محترم بخش شاهرود و دهیاران تابعه جهت ساماندهی رودخانه شاهرود در محدوده داخل روستاها شد.

گفتنی است رودخانه شاهرودچای در محدوده شهرستان خلخال از کوهها و چشمه سارهای روستای خمس شروع شده و پس از طی حدود 90 کیلومتر در محدوده شهرستان و پس از عبور از روستاهای مهم و سرسبز شهرستان از جمله، اسبو، اسکستان، درو، کلور، شال و... و آبیاری اراضی و باغات بخش شاهرود از محاورت روستای چنارلیق از محدوده شهرستان خارج و در انتها به رودخانه بزرگ قزل اوزن سرازیر می شود.

 

کد خبر: 53380
  تاریخ خبر : 1400/05/01
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/05/01
 رئیس اداره روابط عمومی
 55
  ثبت دیدگاه