شنبه, 3 مهر 1400
مشروح خبر :: ۹ پروژه مهم صنعت آب و برق در کشور افتتاح شد/ سرمایه‌گذاری ۲۳۸۲ میلیارد تومانی وزارت نیرو در ۱۳ استان کشور

در هفته چهاردهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران و با حضور رئیس جمهور؛

۹ پروژه مهم صنعت آب و برق در کشور افتتاح شد/ سرمایه‌گذاری ۲۳۸۲ میلیارد تومانی وزارت نیرو در ۱۳ استان کشور

۹ پروژه صنعت آب و برق در ۱۳ استان کشور با اعتبار ۲۳۸۲ میلیارد تومان در هفته چهاردهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور رئیس جمهور و وزیر نیرو از طریق ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رسید، همچنین عملیات اجرایی فاضلاب در شهر بندرعباس نیز در همین مراسم آغاز شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ،صبح امروز شنبه دوم مرداد ۹ پروژه صنعت آب و برق در ۱۳ استان کشور با دستور حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور و با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو افتتاح شد.
پروژه‌های تصفیه‌خانه آب و خط آبرسانی به شهرهای بابل و بابلسر، تصفیه‌خانه آب و خط آبرسانی به خلخال، تصفیه‌خانه‌های فاضلاب کنارک استان سیستان و بلوچستان و هوره در استان چهارمحال و بختیاری با اعتبار ۶۱۴ میلیارد تومان پس از گزارش "شاهین پاکروح" معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، با دستور رئیس جمهور روحانی به بهره‌برداری رسید.
در استان فارس پروژه آبرسانی به حاجی آباد مرکز شهرستان زرین دشت و اتمام عملیات اجرایی سد هایقر، پنجاه و هفتمین سد بزرگ و ملی دولت تدبیر و امید با سرمایه‌گذاری مجموعا ۳۸۵ میلیارد تومان پس از گزارش "حمیدرضا دهقانی" مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس افتتاح شد، همچنین سه واحد نیروگاه مقیاس کوچک جمعاً به ظرفیت ۱۹.۳ مگاوات اعتبار ۲۴۲ میلیارد تومان پس از گزارش "غلامرضا نصیری" مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس به بهره‌برداری رسید.
همچنین آبگیری سد خائیز با اعتبار ۱۷۰ میلیارد تومان و افتتاح سد ارغون با سرمایه‌گذاری ۶۰ میلیارد تومان پس از ارائه گزارش توسط "علی محمدی" مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر افتتاح شد.
طبق برنامه، ۱۳ نیروگاه خورشیدی با مجموع ظرفیت 29.6 مگاوات در ۹ استان کشور با اعتبار ۴۱۰.۶ میلیارد تومان پس از ارائه گزارش توسط "محمد ساتکین" معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا در شهر ری، با دستور رئیس جمهوری افتتاح شد.
این گزارش می‌افزاید، عملیات اجرایی طرح ارتقا و انتقال پساب فاضلاب شهر بندرعباس در استان هرمزگان با اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومان و دستور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی آغاز شد.

 

کد خبر: 53399
  تاریخ خبر : 1400/05/02
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/05/02
 علی بخشی
 104
  ثبت دیدگاه