شنبه, 3 مهر 1400
مشروح خبر :: 10 کیلومتر از طول رودخانه های بالیخلوچای و قوری چای در محدوده شهرستان اردبیل امسال لایروبی و بازگشایی می شود

10 کیلومتر از طول رودخانه های بالیخلوچای و قوری چای در محدوده شهرستان اردبیل امسال لایروبی و بازگشایی می شود

مدیر امور منابع آب شهرستان اردبیل گفت: در راستای حذف نقاط حادثه خیز در مواقع سیلابی و کاهش خسارات احتمالی برابر برنامه‌ریزی های انجام یافته این مدیریت در نظر دارد در سال ۱۴۰۰ بطول 10 کیلومتر از رودخانه های بالیخلوچای و قوری چای را لایروبی، بازگشایی و رفع تصرف کند.

 به گزارش شبکه خبری آب ایران ،حمید فضائلی افزود: رودخانه های بالیخلوچای و قوری چای دو رودخانه اصلی محدوده شهرستان اردبیل هستند که به دلیل تمرکز جمعیت در حاشیه این رودخانه ها در صورت سیلابی شدن امکان بروز مخاطراتی در آنها محتمل است. در برنامه آزادسازی، بازگشایی و لایروبی امسال مقرر شده سازه های تقاطعی غیر اصولی نیز با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط از مسیر رودخانه برداشته شود.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه حدود 10 کیلومتر از رودخانه بالیخلو چای در داخل محدوده شهری اردبیل واقع شده بایستی شهرداری اردبیل موضوع تنظیف و لایروبی این رودخانه را در محدوده شهری به صورت مستمر در دستور کار قرار دهد.

 فضایلی در پایان از حمایتهای ریاست دادگستری و عوامل نیروی انتظامی شهرستان اردبیل در حمایت از حفظ و صیانت از منابع آبی شهرستان قدردانی کرد.

 

کد خبر: 53412
  تاریخ خبر : 1400/05/03
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/05/03
 رئیس اداره روابط عمومی
 70
  ثبت دیدگاه