شنبه, 3 مهر 1400
مشروح خبر :: لایروبی و بازگشایی ۶ کیلومتر از طول رودخانه های شهرستان های گرمی و انگوت

لایروبی و بازگشایی ۶ کیلومتر از طول رودخانه های شهرستان های گرمی و انگوت

رئیس اداره منابع آب شهرستان های گرمی و انگوت در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اردبیل اظهار داشت: ۶ کیلومتر از طول رودخانه های شهرستان های گرمی و انگوت در جریان سال ۱۴۰۰ بازگشایی و لایروبی می شود .

به گزارش شبکه خبری آب ایران ،رضا بدرزاده تصریح کرد: در حوزه مدیریتی اداره‌ منابع آب شهرستان های گرمی و انگوت تعداد ۹ رشته رودخانه به طول ۳۸۹ کیلومتر وجود دارد که نقاط حساس و گلوگاههای پرخطر رودخانه های مذکور توسط کارشناسان مهندسی رودخانه  و اکیپ گشت و بازرسی این اداره  شناسایی و بمنظور رفع موانع، در اختیار ارگانهای متولی قرار گرفته است .

وی عنوان کرد: علاوه بر برنامه های پیش بینی شده اداره‌ منابع شهرستان های گرمی و انگوت، تلاش می شود بمنظور لایروبی و زیباسازی رودخانه ها در داخل شهرها از پتانسیل شهرداریهای گرمی، انگوت و زهرا و برای بازگشایی دهانه پل ها از پتانسیل ادارات راه و شهرسازی و در جهت لایروبی رودخانه های واقع در روستاها از امکانات دهیاریها استفاده نمود.

رئیس اداره منابع آب شهرستان های گرمی و انگوت در ادامه خاطرنشان کرد: ۲ کیلومتر از طول رودخانه بولقار چایی( بالهارود ) با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال توسط پیمانکار شرکت آب منطقه ای اردبیل تحت عنوان ساماندهی رودخانه مرزی بالهارود، در بازه مهدیخانلو از توابع بخش مرزی موران در حال انجام می باشد.

0

 

 

کد خبر: 53414
  تاریخ خبر : 1400/05/03
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/05/03
 رئیس اداره روابط عمومی
 73
  ثبت دیدگاه