شنبه, 3 مهر 1400
مشروح خبر :: سه حلقه چاه غیر مجاز توسط امور آب اسلامشهر مسدود شد

سه حلقه چاه غیر مجاز توسط امور آب اسلامشهر مسدود شد

مدیر امور منابع آب اسلامشهر گفت: در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی، با انسداد 3 حلقه چاه غیر مجاز از خروج بیش از سه هزارمتر مکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران "امیرسالار خلجی" با اعلام مطلب فوق، افزود: با تلاش واحد بازرسی و نظارت و کارشناسان حقوقی و اخذ دستور قضایی طی یک هفته کاری، 3 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در مجموع با عمق 115 متر، پر و مسدود شد.

خلجی با بیان اینکه این عملیات در راستای قانون احیاء و تعادل بخشی آب های زیر زمینی انجام شد، تصریح کرد: با انجام این عملیات از خروج سه هزار و 150 متر مکعب آب از سفره های زیرز مینی این امور جلوگیری شد.

وی با اشاره بر اینکه برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد اذعان کرد: با توجه به اهمیت حفاظت از منابع آبی و مقابله با بحران خشکسالی، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

مدیر امور منابع آب اسلامشهر در پایان با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی با این امور برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی، خاطر نشان کرد: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 53433
  تاریخ خبر : 1400/05/04
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/05/04
 شیخ الاسلامی
 89
  ثبت دیدگاه