شنبه, 3 مهر 1400
مشروح خبر :: انسداد 30 حلقه چاه غیرمجاز و نصب 90 کنتور هوشمند و حجمی بر روی چاههای سطح استان در 4 ماهه اول سالجاری

انسداد 30 حلقه چاه غیرمجاز و نصب 90 کنتور هوشمند و حجمی بر روی چاههای سطح استان در 4 ماهه اول سالجاری

مدیر حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب و نماینده مجری طرح احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه ای اردبیل از انسداد 30 حلقه چاه غیرمجاز و نصب 90 کنتور هوشمند و حجمی بر روی چاههای سطح استان در 4 ماهه اول سالجاری خبر داد.

 به گزارش شبکه خبری آب ایران ،داور بستام تصریح کرد: با پر و مسلوب المنفع شدن این تعداد چاه نیم میلیون مترمکعب در مصرف آب صرفه جویی شده است و در راستای نصب کنتور هوشمند و حجمی 30 دستگاه کنتور که با هزینه بهره برداران چاهها تهیه شده است در ماههای آتی نصب خواهند شد.

وی اظهار داشت: در راستای مدیریت و نظارت دقیق بر منابع آب زیرزمینی و حفظ و صیانت از این منابع، گروههای گشت و بازرسی این شرکت با همکاری مسئولین قضایی و انتظامی در سطح استان، در تیرماه سال جاری اقدام به نصب ۲۳دستگاه کنتورهوشمند وحجمی و پر و مسلوب المنفعه نمودن ۱۰حلقه چاه کشاورزی غیرمجاز نموده اند.

 بستام با اشاره به اینکه این شرکت با توجه به وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون و خشکسالی حادث شده با هر گونه تخلف در زمینه آبهای سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود از ادامه این عملیات تا پر کردن بقیه چاههای غیرمجازی که حکم پر و مسلوب المنفعه شدن آنها توسط مراجع قضایی صادر گردیده، خبر داد.

وی با بیان اینکه منصوبات غیر مجاز ۱۰حلقه چاه دارای اضافه برداشت تقلیل و برچیده شده است، خاطرنشان کرد: علاوه بر اقدامات یاد شده همگام با سایر پروژه های تعادل بخشی پروژه اطلاع رسانی در سطح استان و با ترویج فرهنگ مصرف بهینه وبا ارتقا سواد آبی بهره برداران و اجرای طرح داناب در حال انجام می باشد.

مدیر حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب و نماینده مجری طرح احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه ای اردبیل از عموم مردم خواست در صورت مشاهده تخلفات منابع آب اعم از بهره برداری بی رویه، حفر چاه غیر مجاز و دخل و تصرف در حریم و بستر رودخانه ها و غیره با سامانه ۳۱۷۱ تماس حاصل نمایند تا شرکت آب منطقه ای در اسرع وقت جهت بررسی و اقدام قانونی در محل حاضر شود.

 

 

 

 

 

 

 

کد خبر: 53474
  تاریخ خبر : 1400/05/05
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/05/06
 رئیس اداره روابط عمومی
 79
  ثبت دیدگاه