سه‌شنبه, 30 شهریور 1400
مشروح خبر :: لایروبی و بازگشایی حدود 4 کیلومتر از رودخانه های سطح شهرستان مشگین شهر در استان اردبیل

لایروبی و بازگشایی حدود 4 کیلومتر از رودخانه های سطح شهرستان مشگین شهر در استان اردبیل

مدیر امور منابع آب شهرستان مشگین شهر گفت: در چهار ماهه اول سال جاری با استفاده از پتانسیل بخش خصوصی حدود 4 کیلومتر از رودخانه های سطج شهرستان که مورد دخل و تصرف واقع شده بود، آزاد سازی، بازگشایی و لایروبی گردید.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، ارسلان فرجی افزود: با عنایت به اینکه همه ساله به لحاظ وجود سیلاب های فصلی و حمل رسوبات و دخل و تصرفات صورت گرفته توسط بهره برداران، مجرای آبگذری رودخانه به شدت کاهش یافته و سبب  تغییر مسیر سیلاب و خسارت به اراضی خارج از بستر رودخانه می گردد، این اقدام تداوم خواهد یافت.

وی تصریح کرد: در همین راستا امور منابع آب مشگین شهر با اخذ دستور قضایی و همراهی نیروهای انتظامی نسبت به آزاد سازی شش و نیم هکتار از دخل و تصرف صورت گرفته در داخل بستر و حریم اقدام نموده است.

فرجی عنوان کرد: با پیگیری های صورت گرفته برای اولین بار بحث استفاده از ظرفیت و پتانسیل رودخانه ها در راستای  اهداف گردشگری در ۴ کیلومتر از رودخانه مشگین چای، طرح مطالعه ساماندهی توسط مشاور در حال تکمیل می باشد.

مدیر امور منابع آب شهرستان مشگین شهر در پایان گفت: مطالعات تعیین بستر و حریم  مسیلها و انهار داخل شهر مشگین شهر  که از مشکلات چندین ساله شهرستان بود با پیگیری های صورت گرفته  توسط مشاور ذیصلاح مطالعه شد و پس از بررسی و تصویب جهت اجرایی شدن در اختیار شهرداری قرار گرفت.

 

 

کد خبر: 53475
  تاریخ خبر : 1400/05/05
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/05/06
 رئیس اداره روابط عمومی
 49
  ثبت دیدگاه