شنبه, 3 مهر 1400
مشروح خبر :: نصب 377 دستگاه کنتور هوشمند آب وبرق شهرستان فامنین دراستان همدان

نصب 377 دستگاه کنتور هوشمند آب وبرق شهرستان فامنین دراستان همدان

سرپرست منابع آب شهرستان فامنین گفت : 377 دستگاه کنتور هوشمند آب وبرق شهرستان فامنین دراستان همدان نصب شد

به گزارش شبکه خبری آب ایران، سید مجتبی صادقی سرپرست منابع آب شهرستان فامنین گفت: درشهرستان از ابتدا سال 93 تاکنون تعداد 113 حلقه چاه غیرمجاز پرومسلوب المنفعه شده است که بیش از 9 میلیون متر مکعب از اضافه برداشت منابع آب زیر زمینی جلوگیری شده است.

وی افزود: تعداد 377 کنتورهوشمند آب وبرق بر روی چاههای مجاز برقی شهرستان نصب شده است و این روند درحال اجراست.

سرپرست منابع آب شهرستان فامنین ادامه داد: از ابتدا سالجاری تعداد 15 حلقه چاه غیرمجاز با عمق کلی 415 متر در شهرستان پر و مسدود شده است.

صادقی تصریح کرد: در شهرستان فامنین 687 حلقه چاه مجازکشاورزی ،در بخش شرب 78 حلقه ،در بخش صنعت 16 حلقه ودر بخش دام وطیور31 حلقه وجود دارد.

در ادامه جلسه فرماندار فامنین ضمن تشکر از فعالیت های صورت گرفته در بحث مدیریت مصرف آب شهرستان گفت: فامنین دشت ممنوعه بحرانی می باشد و با توجه به این موضوع و شرایط موجود و بارش‌های بسیار کم در سال جاری از کشت دوم در سطح شهرستان جلوگیری به عمل بیاید.

وی افزود: در طول سه سال اخیر تعداد ۵۰ رشته قنات در سطح شهرستان مرمت، بازسازی و لایروبی شده است که این یک کار اساسی و زیربنائی جهت افزایش امید به زندگی در سطح روستاهای شهرستان می باشد.

شماعی افزود: طرح مطالعاتی آبرسانی به شهر فامنین ۵۰ درصد پیشرفت داشته است و همچنین طرح مطالعاتی انتقال پساب فاضلاب همدان از نیروگاه شهید مفتح به منطقه ویژه اقتصادی نیز کامل شده است و امیدواریم با پیگیری‌های استاندار محترم و نمایندگان محترم مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی شاهد اختصاص اعتبار جهت احداث و انتقال پساب به منطقه ویزه اقتصادی جهان آباد باشیم.

 

 

کد خبر: 53477
  تاریخ خبر : 1400/05/06
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/05/06
 همایون
 83
  ثبت دیدگاه