سه‌شنبه, 30 شهریور 1400
مشروح خبر :: رأی هیات 5 نفره در خصوص حقابه انهار یازده گانه خوانسار صادر شد

رأی هیات 5 نفره در خصوص حقابه انهار یازده گانه خوانسار صادر شد

معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: همزمان با عید سعید غدیر، رأی هیات 5 نفره موضوع ماده 19 و 20 قانون توزیع عادلانه آب در خصوص حقابه انهار یازده گانه خوانسار صادر شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ،بابک ابراهیمی به عنوان نماینده وزیر نیرو در هیأت 5 نفره، با تأکید بر افزایش بارگذاری بر منابع آبی منطقه بدون در نظر گرفتن ظرفیت آبدهی انهار، تصریح کرد: وقوع خشکسالی، رشد جمعیت و افزایش تقاضاهای شرب و کشاورزی با توجه به توسعه کشاورزی و تغییر الگوی کشت در طول زمان به ایجاد اختلاف بین آب بران انهار منجر شد.

وی افزود: با درخواست کشاورزان شهرستان و پیگیری های فرماندار و دادستان خوانسار، هیأت 5 نفره موضوع ماده 19 و 20 قانون توزیع عادلانه آب جهت بررسی میزان حقآبه انهار یازده گانه شهرستان خوانسار و با معرفی اعضای جدیددر سال 97 تشکیل شد. 

معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای اصفهان با بیان این که این هیأت پس از تشکیل چندین جلسه و شنیدن نظرات مختلف و انجام مطالعات دقیق توسط مهندسین مشاور اقدام به تهیه پیش نویس رأی نمود، اضافه کرد: تهیه این پیش نویس با نقشه برداری دقیق انهار و اراضی زیر دست آنها، بررسی تصاویر ماهواره ای جدید، قدیمی و عکس های هوایی دهه 40 و 70 و سال 98 شمسی، بررسی حقآبه مطابق قانون توزیع عادلانه آب، تعیین نیاز آبی با استفاده از سند ملی آب و سند به روز شده، در نظر گرفتن عرف منطقه، توجه به نیاز قنوات و چشمه ساران پایین دست، انجام شد.

وی با تأکید بر این که در سالهای قبل جلسات هیأت 3 نفره در سال 1379 و همین طور جلسات هیأت 5 نفره در سال 1390 بدون حصول نتیجه و صدور رأی خاتمه یافته بود، گفت: پس از سال ها با استناد به گزارش ها و جلسه های یاد شده، توافق نهایی انجام و رأی صادر شد.

ابراهیمی افزود: در هیأت جدید، نمایندگان انهار یازده گانه، شرکت آب منطقه ای اصفهان به عنوان نمایندگان وزیر نیرو و سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان عضویت داشته و اعضای هیأت صادر کننده رأی را تشکیل دادند.
 

کد خبر: 53506
  تاریخ خبر : 1400/05/08
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/05/09
 پرستو ایران پور
 60
  ثبت دیدگاه