سه‌شنبه, 30 شهریور 1400
مشروح خبر :: باران تابستانه ۳ میلیون مترمکعب آب وارد سد گلستان کرد

باران تابستانه ۳ میلیون مترمکعب آب وارد سد گلستان کرد

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای گلستان با اشاره به ظرفیت ۴۲ میلیون متر مکعبی سد مخزنی گلستان در حوزه شهرستان گنبدکاووس گفت: بر اثر بارش‌های رگباری سامانه باران‌زای اخیر در این استان بویژه نواحی شرق آن، تاکنون ۳ میلیون متر مکعب آب معادل ۷ درصد ظرفیت سد مخزنی گلستان وارد این سد شده است.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، جواد تیموری اظهار کرد: ورود این حجم آب به سد گلستان که پیش از این براثر کاهش ۳۰ درصدی بارش‌های سال آب جاری نسبت به متوسط بلند مدت و وقوع پدیده خشکسالی، خشک شده بود، قابل توجه است.

وی افزود: هم اکنون ورود آب به سدهای بوستان و گلستان و برخی سدهای دیگر ادامه دارد که افزایش آب آنها را طی چند روز آتی تا قطع جریان سیلاب به همراه خواهد داشت.

تیموری اضافه کرد: طی ۴۸ ساعت گذشته در گلستان و در حوضه نکارود سه میلی‌متر، حوضه خلیج گرگان و قره سو به ترتیب حدود ۹ و ۱۰ میلی‌متر، حوضه اترک حدود ۲۱ میلی‌متر و حوضه گرگان رود و ۱۷ سرشاخه آن به طور میانگین حدود ۲۷ میلی‌متر باران باریده است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای گلستان ادامه داد: حجم آب حاصل از بارش‌های اخیر که مطابق اعلام هواشناسی تا عصر امروز نیز ادامه دارد، پس از پایان باران توسط کارشناسان این شرکت محاسبه و اطلاع رسانی خواهد شد.

وی افزود: هم اکنون ذخیره آب سدهای استان حدود ۵۲ میلیون متر مکعب معادل ۲۱ درصد ظرفیت سدهای استان است در صورتی که سدهای استان در مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد ظرفیت ،  معادل ۱۲۲ میلیون متر مکعب آب داشت.

کد خبر: 53510
  تاریخ خبر : 1400/05/09
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/05/09
 روابط عمومی
 52
  ثبت دیدگاه