سه‌شنبه, 30 شهریور 1400
مشروح خبر :: جمع آوری موتور تلمبه های غیر مجاز پایین دست سد ایوشان واقع در بخش زاغه استان لرستان

جمع آوری موتور تلمبه های غیر مجاز پایین دست سد ایوشان واقع در بخش زاغه استان لرستان

5 دستگاه موتور تلمبه غیر مجاز بدلیل برداشت غیر مجاز آب از کانال تحت پوشش شبکه پایاب و رودخانه خروجی از سد جمع آوری شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ،با تلاش و پیگیری های مدیر عامل و معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای، مدیر، کارشناسان و گروه های گشت و بازرسی منابع آب شهرستان خرم آباد و پیگیری های دادستان وفرماندار شهرستان، رئیس دادگاه بخش زاغه، فرماندهی  ناجا در استان لرستان و شهرستان خرم آباد و همچنین سایر نهادهای نظارتی و در راستای حفظ و صیانت از منابع آب و برخورد با متخلفان و جلوگیری از تنش های اجتماعی در منطقه و احقاق حقوق حقابه داران پایین دست سد ایوشان در مورخ ۶ مرداد ماه ۱۴۰۰ تعدادی از مهمترین موتور تلمبه های های غیر مجاز پایین دست سد ایوشان جمع آوری گردید.

با جمع آوری تعداد ۵ دستگاه موتور تلمبه غیر مجاز از برداشت غیر مجاز آب از کانال تحت پوشش شبکه پایاب و همچنین رودخانه خروجی از سد برای آبیاری حدود ۳۰۰ هکتار از کشت های آبدوست غیرمجاز (سیب زمینی) در منطقه جلوگیری شد.

لازم به ذکر است در یک ماه گذشته چندین بار به صاحبان موتور تلمبه های غیر مجاز مربوطه تذکر و اخطار داده شده بود که نسبت به جمع آوری موتور تلمبه های خود اقدام کنند.

با پیگیری های صورت گرفته توسط مدیر و کارشناسان منابع آب شهرستان خرم آباد و بعد از صدور حکم توسط دستگاه قضایی و همکاری عوامل نیروی انتظامی بالاخره تعدادی از مهمترین موتور تلمبه های غیر مجاز نصب شده جمع آوری و به انبار شرکت آب منطقه ای منتقل گردید.

شرکت آب منطقه ای لرستان و مدیریت منابع آب شهرستان خرم آباد بار دیگر ضمن اخطار به کلیه متخلفین و برداشت کنندگان غیرمجاز آب که باعث تضییع حقوق حقابه بران و کشاورزان زحمتکش می شوند، مطابق ماده ۴۵ قانون توزیع عادلانه آب برخورد قانونی نموده و ضمن جمع آوری کلیه تجهیزات غیر مجاز نسبت به اخذ خسارت به منابع آبی اقدام خواهد نمود.

 

کد خبر: 53514
  تاریخ خبر : 1400/05/09
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/05/09
 روابط عمومی
 49
  ثبت دیدگاه