سه‌شنبه, 30 شهریور 1400
مشروح خبر :: رفع تصرف بخشی از اراضی بستر رودخانه گورسفید در شهرستان فیروز کوه

رفع تصرف بخشی از اراضی بستر رودخانه گورسفید در شهرستان فیروز کوه

مدیر امور منابع آب فیروزکوه از رفع تصرف مساحتی در حدود 500 مترمربع از اراضی بستر و حریم رودخانه گورسفید واقع در محدوده سرانزا شهرستان فیروزکوه خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، "وحید مرادی نسب" با اعلام این مطلب، اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی آب های سطحی و واحد حقوقی این امور، 500 مترمربع از اراضی بستر و حریم رودخانه گورسفید در محدوده اراضی روستای سرانزا با اخذ دستور قضایی از دادستان عمومی و انقلابی شهرستان فیروزکوه و با استناد به تبصره 4 ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب  و در حضور مامورین نیروی انتظامی منطقه، رفع تصرف گردید.

مرادی نسب با بیان اینکه طی این عملیات یک مورد دیوارکشی به طول  50  متر تخریب گردید، تصریح کرد: این عملیات با هدف صیانت از منابع آب های سطحی، جلوگیری از هر گونه تجاوز و تصرف به حریم رودخانه ها که جزو اموال ملی و عمومی محسوب می شوند و افزایش میزان آبگذری رودخانه به ویژه در فصول پر بارش سال انجام شد.

وی در ادامه افزود : ضمن انجام این عملیات، تعداد 18 فقره اخطاریه در بخش آب های سطحی و 25 فقره در بخش آب های زیرزمینی نیز به بهره برداران غیرقانونی از منابع آبی ابلاغ گردید.

مرادی نسب با اشاره بر اینکه در ابتدا اخطاریه لازم به متخلف یا متخلفین جهت رفع تخلف ابلاغ و در صورت بی توجهی و عدم استنکاف به اخطارها با اخذ دستور قضایی نسبت به برخورد قاطع با متخلفان اقدام خواهد شد، گفت: رودخانه ها یکی از مهمترین منابع تامین آب شرب و تغذیه کننده سفره های زیرزمینی و همچنین مجرای عبور سیلاب ها می باشدکه باید از آنها به عنوان انفال عمومی و ثروت ملی حفاظت کرد تا شرایط لازم و کافی جهت عبور ایمن جریان طبیعی آب و سیلابهای احتمالی فراهم باشد.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه در پایان با تاکید بر اینکه افرادی که قصد انجام هرگونه ساخت و ساز در حاشیه و حریم رودخانه ها را دارند ابتدا باید استعلام لازم را از امور منابع آب منطقه خود به عمل آورند تا در آینده دچار خسارت و زیان نشوند، خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان فیروزکوه با توجه به وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه منابع آبهای سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 53516
  تاریخ خبر : 1400/05/09
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/05/09
 روابط عمومی
 95
  ثبت دیدگاه