سه‌شنبه, 30 شهریور 1400
مشروح خبر :: انسداد 3 حلقه چاه غیر مجازدر شهریار

انسداد 3 حلقه چاه غیر مجازدر شهریار

مدیر امور منابع آب شهریار از انسداد سه حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از تخلیه بیش از 19 هزار متر مکعب آب از منابع زیر زمینی این امور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، "محمدرضا گیتی پژوه" با بیان این مطلب، تصریح کرد: با تلاش اکیپ بازرسی و نظارت این امور و با هدف صیانت از منابع آب های زیرزمینی در سطح شهرستان شهریار، سه حلقه چاه غیر مجاز به عمق 100 متر و دبی 1 لیتر بر ثانیه، پر و مسدود شد.

وی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 19هزارو 800 متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی دشت های این شهرستان جلوگیری شد .

گیتی پژوه با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی با این امور برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

مدیر امور منابع آب شهریار در پایان خاطر نشان کرد: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد خواهد کرد.

کد خبر: 53518
  تاریخ خبر : 1400/05/09
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/05/09
 روابط عمومی
 75
  ثبت دیدگاه