دوشنبه, 26 مهر 1400
مشروح خبر :: واگذاری سدهای آذربایجان‌غربی به بخش خصوصی در راستای توسعه صنعت گردشگری

واگذاری سدهای آذربایجان‌غربی به بخش خصوصی در راستای توسعه صنعت گردشگری

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: سدهای شهر چای، مهاباد، بوکان ،آق چای، شهید قنبری، ساروق، سیلوه در راستای توسعه صنعت گردشگری آذربایجان‌غربی به مدت ۲۰ سال به بخش خصوصی اجاره داده می‌شود.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ،، یاسر رهبردین در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن ارائه گزارشی از و ضعیت منابع آب استان و تشریح فعالیتهای این شرکت در بخشهای مختلف از واگذاری سدهای این استان برای توسعه گردشگری خبر داد و افزود: در راستای توسعه گردشگری در آذربایجان‌غربی بخشی از سدهای این با تمامی امکانات از جمله ساختمانها، ویلا و سایر ابنیه  به بخش خصوصی به مدت ۲۰ سال اجاره داده می‌شود.

رهبردین تصریح کرد: علاقه‌مندان به اجاره سدهای شهر چای، مهاباد، بوکان ،آق چای، شهید قنبری، ساروق، سیلوه می‌توانند در بخش‌ ورزشی های آبی مانند قایق‌رانی، ماهیگیری، ایجاد اقامتگاه و رستوران روی آب و سایر فعالیتهای گردشگری سرمایه‌گذاری کنند.

وی در خصوص مجوزفعالیتهای گردشگری در سدها گفت: جهت همکاری با سرمایه گذاران همه مجوزهای سرمایه گذاری اخذ  شده و بیشترین مساعدت از سوی شرکت آب منطقه ای استان انجام خواهد گرفت.  

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: با توجه به پتانسیل مناسب سدها در حوزه گردشگری فرصتی مناسب برای اشتغالزایی پایدار فراهم می‌شود که در صورت سرمایه‌گذاری خصوص و توسعه گردشگری برخی مشکلات از جمله شنا در مناطق ممنوعه و غرق شدگی با ایجاد محیط مناسب و امن برای ورزشهای مختلف من جمله شنا و قایقرانی  مرتفع گردد.

کد خبر: 53998
  تاریخ خبر : 1400/05/24
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/05/24
 دبیر خبر
 388
  ثبت دیدگاه