دوشنبه, 26 مهر 1400
مشروح خبر :: شرکت آب منطقه ای بوشهر، عنوان دستگاه اجرایی برتر استان را کسب کرد

شرکت آب منطقه ای بوشهر، عنوان دستگاه اجرایی برتر استان را کسب کرد

در بیست و چهارمین دوره جشنواره شهید رجایی استان بوشهر، شرکت سهامی آب منطقه ای استان به عنوان دستگاه اجرایی برتر استان در حوزه زیربنایی و زیرساختی انتخاب شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، در مراسم تقدیر از دستگاه های اجرایی برگزیده جشنواره شهید رجایی، استاندار بوشهر ضمن تقدیر از تلاش همه مدیران و کارشناسان ادارات استان بوشهر اظهار کرد: در دولت دوازدهم با دو پدیده جنگ اقتصادی و بیماری عالم گیر کرونا مواجه بودیم که هر دو پدیده بر عملکرد دستگاه های اجرایی تاثیر گذار بوده و خسارات زیادی را به کشور وارد کرده است.

عبدالکریم گراوند افزود: شیوع ویروس کرونا تمام ظرفبت نظام سلامت را به خود درگیر کرد و از زمان شیوع آن تا کنون بیش از 1800 هم استانی جان خود را از دست داده اند و بخش های اشتغال، تولید و خدمات نیز دچار مشکلات متعددی شده اند.

وی اظهار کرد: علیرغم وجود این این دو پدیده، خدمات بسیاری توسط دستگاه های اجرایی استان انجام شده است و در همه ی حوزه ها شاهد تلاش و پیشرفت بوده ایم که این امر شایسته تقدیر است.

استاندار بوشهر با اشاره به تحول بزرگ در حوزه آب استان خاطرنشان کرد: ساخت چندین سد استانی و ملی و همچنین شروع عملیات اجرایی دو سد فاینانس خارجی از جمله دستاوردهای این بخش در سال های اخیر بوده است.

گراوند تصریح کرد: یکی از دغدغه های همیشگی ما موضوع آب بوده است و تمام تلاش خود را در راستای تامین آب در حوزه های مختلف به ویژه شرب و رفع نوبت بندی آب به کار بستیم و خوشبختانه با اقدامات انجام شده، این مشکل تا حد زیادی رفع شده است.

وی بیان کرد: سد ارغون نیز به منظور رفع نیاز آب شرب شهر کلمه در کمتر از دو سال با همتی مثال زدنی ساخته شد تا در رفع کمبودها و افزایش خدمت رسانی به مناطق پیرامونی خود موثر باشد.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر نیز در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: باید پذیرفت که استان بوشهر اقلیمی گرم و خشک دارد و باید از حداکثر ظرفیت ها برای تامین آب استان استفاده کرد.

علی محمدی خاطرنشان کرد: این شرکت با دو رویکرد حفاظت و افزایش بهره وری از منابع موجود و همچنین ایجاد منابع جدید از طریق طرح های توسعه منابع آب، سعی در سازگاری با کم آبی استان دارد.

وی بیان کرد: ساخت سدهای مخزنی کوچک و بزرگ در نقاط دارای پتانسیل استان و همچنین پروژه هایی در راستای افزایش راندمان مصرف آب در بخش کشاورزی از جمله این اقدامات است.

محمدی اظهار کرد: تلاش برای مدیریت رواناب ها در استان بوشهر و کنترل سیلاب ها به منظور بهره برداری در مصارف شرب، کشاورزی و صنعت همچنان ادامه دارد و هم اکنون 6 پروژه سدسازی در استان بوشهر فعال است.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر بیان کرد: در کنار اقدامات سازه ای، با توجه ویژه به اقدامات حفاظتی نیز سعی در صیانت از منابع موجود و جلوگیری از مصارف غیرمجاز و بیش از توان اکولوژیک منابع آب استان بوشهر را داریم تا یاری پرودگار و همراهی بهره برداران، همچنان شاهد شرایط قابل قبولی بر منابع آب استان باشیم.

کد خبر: 54204
  تاریخ خبر : 1400/06/08
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/06/10
 روابط
 103
  ثبت دیدگاه