دوشنبه, 26 مهر 1400
مشروح خبر :: سد دیرعلی سلماس در برنامه های اجرایی شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی قرار گرفت

سد دیرعلی سلماس در برنامه های اجرایی شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی قرار گرفت

در جلسه ای که به منظور بررسی مسائل و مشکلات شهرستان سلماس در محل فرمانداری این شهرستان و با حضور استاندار آذربایجان غربی، مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد روند اجرایی طرحهای سد دیرعلی و نصب دریچه های هیدرومکانیکال سد دیریک مورد بررسی قرار گرفت.

 به گزارش شبکه خبری آب ایران ،طی این نشست در بخش رسیدگی به مشکلات طرحهای عمرانی بخش آب شهرستان سلماس، روند اجرایی طرحهای سد دیرعلی و نصب دریچه های هیدرومکانیکال سد دیریک مورد بررسی قرار گرفته و تصمیمات لازم در خصوص روند اجرایی دو طرح اتخاذ گردید.

یاسر رهبر دین مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی در این نشست  ضمن ارائه گزارشی در خصوص روند اجرایی دو طرح سد دیرعلی و سد دریک گفت: اعتبارات این دو طرح در سالجاری در مجموع ۱۰۵ میلیارد ریال می باشد که ۴۵ درصد از کل اعتبارات استانی شرکت آب منطقه ای را به خود اختصاص داده اند.

وی افزود پیمانکار اجرایی سد دیرعلی مشخص، ‌عملیات اجرایی این سد نیز اخیرا آغاز شده است ولی با توجه به کمبود اعتبارات مصوب و تخصیص اندک این طرح، مقرر گردیده است ضمن هماهنگی با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و پیگیری نماینده مردم شریف سلماس در مجلس شورای اسلامی و باجابجایی از سایر منابع اعتباری، اعتبارات این طرح در سالجاری افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی همچنین در خصوص طرح دریچه های هیدرومکانیکال سد دیریک نیز گفت با رایزنی های انجام گرفته به زودی با تامین و افزایش اعتبار و ابلاغ تخصیص این طرح نیز مشابه سد دیرعلی در دستور کار برنامه های اجرایی شرکت قرار خواهد گرفت.

کد خبر: 54283
  تاریخ خبر : 1400/06/13
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/06/13
 دبیر خبر
 71
  ثبت دیدگاه