دوشنبه, 26 مهر 1400
مشروح خبر :: پیشرفت بیش از ۹۰ درصدی طرح آبرسانی به شهرهای بندرترکمن و گمیشان

پیشرفت بیش از ۹۰ درصدی طرح آبرسانی به شهرهای بندرترکمن و گمیشان

طرح آبرسانی به شهرهای بندرترکمن و گمیشان از جمله ۶ طرح آبرسانی است که شرکت آب منطقه ای استان درحال انجام آن است.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، رئیس گروه طرح های آبرسانی شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: انجام این طرح که تا پایان برنامه سوم توسعه در قالب طرح آبرسانی به شهرهای گرگان و آق قلا، بندرترکمن، گمیشان و گنبد در دست مطالعه و اجرا بود ، از ابتدای برنامه چهارم توسعه به صورت مستقل و از سال 84 به عنوان آبرسانی به شهربندرترکمن و گمیشان در حال اجرا است.

مهندس محمدرضا حسینی اظهار کرد: هدف این طرح ، تامین آب شرب شهرهای بندرترکمن،گمیشان برای افق سال 1413 برای جمعیتی بالغ بر 180 هزار نفر است.

وی با اشاره به سیمای طرح اظهار کرد: سیمای طرح شامل حفر و تجهیز  تعدادی چاه، احداث 40 هزار متر مکعب مخزن جمع آوری وذخیره و 77 کیلومتر خطوط جمع آوری و انتقال است. که تاکنون پیشرفت بیش از ۹۰ درصدی دارد.

محمدرضا حسینی افزود: همچنین تاکنون 27 هزار متر مکعب مخزن، 76 کیلومتر خطوط جمع آوری و انتقال، اجرا و تحویل گردیده  است و در حال حاضر تکمیل ۷ هزار متر مکعب مخزن و شروع عملیات اجرایی یک مخزن 5 هزار متر مکعبی دیگر همراه با تجهیز، برقرسانی و سایر جرئیات نیز در دستور کار این شرکت قرار دارد.

گفتنی است به دلیل اینکه در شمال استان و در شهرستان های ترکمن و گمیشان سفره های آب زیرزمینی سفره های فقیری هستند و فاقد کمیت مدیریت کیفیت لازم برای سرب می باشند،  حفر بخشی از چاه های آبرسانی به مجتمع آبرسانی به گمیشان و بندرترکمن از چاه های جنوب استان انجام می شود که این موضوع در تمام استان به دلیل غنای سفره های آب زیرزمینی جنوب استان در طرح های آبرسانی انجام می شود.

کد خبر: 54358
  تاریخ خبر : 1400/06/16
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/06/16
 روابط عمومی
 81
  ثبت دیدگاه