دوشنبه, 26 مهر 1400
مشروح خبر :: انسداد هفت حلقه چاه غیر مجاز توسط امور منابع آب شهرستان ری

انسداد هفت حلقه چاه غیر مجاز توسط امور منابع آب شهرستان ری

مدیر امور منابع آب شهرستان ری از انسداد هفت حلقه چاه غیر مجاز در دو روز کاری و جلوگیری از برداشت سالانه بیش از 221 هزار متر مکعب آب از سفره های زیر زمینی این امور خبر داد.

به گزارش  شبکه خبری آب ایران ، "حسن زحمتکش" با اعلام مطلب فوق، تصریح کرد: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستورقضایی از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری، تعداد هفت حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور، به عمق کلی 270 متر و با دبی 14 لیتر برثانیه پر و مسدود گردید.

وی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی دشت پر و مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج بیش از 221 هزار متر مکعب آب در سال از سفره های زیرزمینی این شهرستان جلوگیری شده است.

زحمتکش ضمن تاکید بر ارتباط مناسب و همکاری خوب دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان تصریح کرد : برداشت بی رویه از منابع آب های زیر زمینی عواقب جبران ناپذیر کاهش آب های سطحی از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شورشدن و کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیتن این موضوع، امور منابع آب شهر ری با جدیت تمام در راستای صیانت از منابع آبی و برخورد با متخلفین تلاش خواهد نمود.

مدیر امور منابع آب شهرری در پایان خاطر نشان کرد : این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 54389
  تاریخ خبر : 1400/06/17
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/06/17
 روابط عمومی
 179
  ثبت دیدگاه