دوشنبه, 15 آذر 1400
مشروح خبر :: رفع تصرف 1500 متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه کرج غربی

رفع تصرف 1500 متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه کرج غربی

مدیر امور منابع آب شهریار از رفع تصرف 1500 متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه کرج غربی در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این مطلب، اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی آب های سطحی و واحد حقوقی این امور، دو مورد ساخت و ساز غیر مجاز در بستر رودخانه کرج غربی رفع تصرف شد.

وی با بیان اینکه طی این عملیات مساحتی بالغ بر 1500 متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه کرج غربی واقع در محدوده باباسلمان رفع تصرف شد، تصریح کرد: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه ها و مجاری آب های سطحی و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه ها، گروه گشت و بازرسی این امور به طور مداوم در منطقه در حال گشت زنی بوده و به محض شناسایی هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز در بستر رودخانه ها و مسیل ها فوراً اقدامات قانونی لازم جهت رفع تصرف صورت می گیرد.

گیتی پژوه افزود: در ابتدا اخطاریه لازم به متخلف یا متخلفین جهت رفع تخلف ابلاغ و در صورت بی توجهی و استنکاف به اخطارها با کسب دستور قضایی نسبت به برخورد قاطع با متخلفان اقدام می شود؛ زیرا رودخانه ها یکی از مهمترین منابع تامین آب شرب و تغذیه سفره های زیرزمینی می باشد که باید از آنها به عنوان انفال عمومی و ثروت ملی حفاظت کرد.

مدیر امور منابع آب شهریار در پایان خاطر نشان کرد: این امور با توجه به وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 

کد خبر: 54730
  تاریخ خبر : 1400/06/29
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/06/29
 روابط عمومی
 107