دوشنبه, 15 آذر 1400
مشروح خبر :: انجام عملیات خاک ریزی و هم تراز نمودن بستر رودخانه در شهرستان فیروزکوه

انجام عملیات خاک ریزی و هم تراز نمودن بستر رودخانه در شهرستان فیروزکوه

مدیر امورمنابع آب شهرستان فیروزکوه گفت : در راستای ایمن سازی و جلوگیری از ایجاد محل حادثه خیز، عملیات خاکریزی و هم تراز نمودن رودخانه نم رود انجام شد.

به گزارش شبکه خبری ایران ، «وحید مرادی نسب» با اعلام این مطلب اظهار کرد: در پی تبدیل بخشی از بستر رودخانه نم رود به یک نقطه حادثه خیز و به علت برداشت های غیر فنی توسط عوامل یک شرکت پیمانکاری، با برداشت شن و ماسه در قسمتی از بستر رودخانه نم رود شهرستان فیروزکوه در وسعتی به میزان 4 هزارمتر مربع این محدوده تبدیل به یک برکه به صورت یک اکو سیستم طبیعی با برخی موجودات آبزی گردیده بود که به علت عمق زیاد محدوده و جذابیت های گردشگری، باعث تجمع زیاد گردشگران و شناگران در برکه موجود شده بود.

وی افزود: این امور به منظور جلوگیری از حوادث ناشی از محل مورد نظر و اهمیت محدوده مذکور به مدت یک ماه با استفاده از تجهیزات و ماشین آلاتی از قبیل یک دستگاه بیل زنجیری، بولدوزر و کامیون نسبت به اصلاح هندسی و پر کردن محل مذکور با استفاده از مصالح رودخانه‌ای و  هم تراز نمودن بستر رودخانه (تسطیع) اقدام نمود.

مرادی نسب در ادامه یادآور شد: طی این عملیات 15 هزار متر مکعب حجم عملیات خاکریزی انجام شده، به طوری که ضمن رفع کامل خطر از نقطه مورد نظر نسبت به اعاده به وضع سابق نیز اقدام گردید.

وی در پایان خاطرنشان کرد : این امور به واسطه وظیفه ذاتی خود تا پایان رفع معضلات بستر و حریم انجام وظیفه کرده و تلاش دارد با هماهنگی و اقدامات منسجم با بسیج تمامی نیروها ی موجود امور در جهت تسهیل و اصلاح نقاط حادثه خیز و سیل خیز، زمینه روان سازی و عبور ایمن سیلاب را درمواقع بارش های سیل آسا فراهم نماید.

 

کد خبر: 54731
  تاریخ خبر : 1400/06/29
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/06/29
 روابط عمومی
 108