دوشنبه, 15 آذر 1400
مشروح خبر :: اعلام آمادگی بانک صادرات ایران جهت مشارکت با شرکت آب منطقه‌ای در تأمین مالی پروژه‌های آب‌رسانی مازندران

اعلام آمادگی بانک صادرات ایران جهت مشارکت با شرکت آب منطقه‌ای در تأمین مالی پروژه‌های آب‌رسانی مازندران

در سفر یک‌روزه قالیباف ریاست مجلس شورای اسلامی و عرب نماینده پارلمانی مدیرعامل بانک صادرات ایران به استان مازندران بر انعقاد تفاهم‌نامه مابین بانک صادرات و شرکت آب منطقه‌ای مازندران در قالب ماده ۵۶ قانون به‌منظور کمک به توسعه استان مازندران در حوزه تأمین مالی پروژه‌های آب شرب و کشاورزی تاکید شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، محمد ابراهیم یخکشی ضمن قدردانی از خدمات بانک صادرات و با پیگیری‌های به عمل توسط شرکت آب منطقه‌ای مازندران، وزارتخانه‌های نیرو و اقتصاد و دارایی و مساعدت مجمع نمایندگان استان مازندران در  مجلس شورای اسلامی گفت: با استفاده از ماده 56 قانون بودجه و با ارائه تسهیلات به طرح‌های آب‌رسانی مازندران می توانیم در روند اجرای پروژه‌های آبی گام های موثری برداریم


مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران در ادامه از اختصاص 2500 میلیارد تومان برای ادامه پروژه‌های سد هراز، شبکه آبیاری و زهکشی هراز و نیز طرح آب‌رسانی به شهرهای گروه الف از محل فاینانس داخلی خبر داد.

یخکشی خاطرنشان کرد، مقرر شد مبلغ 900 میلیارد تومان از چهار بانک صادرات، سپه، تجارت و ملت دریافت نماییم  و برای موافقت مابقی مبلغ  طی هفته‌های آینده اقدامات لازم انجام گیرد.

ایشان افزود : با اجرای این سه طرح بزرگ، آبرسانی به بیش از 100 هزار هکتار از اراضی کشاورزی صورت پذیرد و علاوه بر آن آب شرب شهرستان‌های آمل، نور، محمودآباد، فریدونکنار و روستاهای مسیر فراهم می‌گردد و می‌تواند 25 مگاوات برق نیز به‌وسیله احداث نیروگاه‌های برق‌آبی تولید شود.

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: برای دو طرح آب‌رسانی به رامسر، تنکابن و عباس‌آباد و نیز آب‌رسانی به شهرهای محمودآباد، نور و رویان به میزان 700 میلیارد تومان توسط وزارت نیرو از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور از محل اعتبارات موجود درخواست شده است.

کد خبر: 54744
  تاریخ خبر : 1400/06/30
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/06/30
 مدیر روابط عمومی
 91