دوشنبه, 15 آذر 1400
مشروح خبر :: انسداد 60 حلقه چاه آب غیرمجاز در استان اردبیل

در 6 ماه اول سال جاری صورت گرفت؛

انسداد 60 حلقه چاه آب غیرمجاز در استان اردبیل

مدیر دفتر حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب و نماینده مجری طرح احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل از انسداد و مسدود کردن ۶۰ حلقه چاه غیرمجاز طی شش ماه اول سال جاری در سطح استان اردبیل خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ،"داور بستام" افزود: در راستای مدیریت و نظارت دقیق بر منابع آب زیرزمینی و حفظ و صیانت از این منابع، گروه‌های گشت و بازرسی این شرکت با همکاری مسئولان قضایی و انتظامی در سطح استان، اقدام به پر و مسدود نمودن ۶۰ حلقه چاه کشاورزی غیرمجاز در شش ماهه اول سال جاری کرده است.

وی با اشاره به اینکه این شرکت با توجه به وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون و خشکسالی حادث شده با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد، از تداوم این اقدام تا پر کردن بقیه چاه‌های غیرمجاز که حکم انسداد آنها توسط مراجع قضایی صادر شده، خبر داد.
بستام صرفه‌جویی حاصل از انسداد این ۶۰ حلقه چاه غیرمجاز را بیش از‌ 93 / 0 میلیون متر مکعب عنوان کرد و افزود: از اول سال جاری تاکنون 120دستگاه کنتور هوشمند و حجمی روی چاه‌های استان نصب و 20 دستگاه نیز با هزینه بهره برداران چاه‌ها خریداری شده و در ماه‌های بعدی نصب خواهد شد.
وی اظهار داشت: در 6 ماهه اول سال جاری همچنین منصوبات غیرمجاز 30 حلقه چاه دارای اضافه برداشت کاهش و برچیده شده است و به منظور ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب، طرح سواد آبی و اجرای طرح داناب در سرلوحه اقدامات قرار گرفته است.

 

 

 

 

 

کد خبر: 54756
  تاریخ خبر : 1400/06/30
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/06/30
 رئیس اداره روابط عمومی
 79